Başkan Ata mesajında şu ifadelere yer verdi:

"19 Mayıs 1919, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlattığı Kurtuluş Savaşı'nın ilk adımıdır. Bu tarihi gün, milletin umudunu yeniden yeşerten, bağımsızlık meşalesinin ateşlendiği bir dönüm noktasıdır.

Atatürk, Samsun'a ayak basar basmaz, zihninde tasarladığı bağımsız yeni Türk Devleti'ni adım adım hayata geçirmeye başladı. 

Milletçe verilen azim ve Atatürk'ün dehasının bir araya gelmesiyle zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet'in ilanına ve yeni Türk Devleti'nin kurulmasına zemin hazırlamıştır.

Atatürk'ün Gençliğe Hitabı, vatanımıza yönelik tehditlere karşı uyanık olmamız gerektiğini anlatan ve yol gösteren bir manifestodur. Gençliğe olan inancı ve güveni tam olan Atatürk, Cumhuriyeti bizlere emanet etmiştir.

Sevgili gençler, sizler bu milletin umudu, aydınlık Türkiye'nin teminatısınız. Atatürk'ün sarsılmaz ilkelerine ve eserlerine sahip çıkarak, onun izinden yürümeye devam edeceksiniz.

Ferizli Belediyesi olarak bizler de bu bilinçle, gençlerimiz için elimizdeki tüm imkanları seferber ediyoruz. Onların gelişimine ve donanımlı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak için çalışıyoruz.

Bu duygularla, Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; vatan uğruna hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Gençlerimiz ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Kaynak: Basın Bülteni