Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti Sakarya Milletvekilleri; Ertuğrul Kocacık ve Murat Kaya, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, Sakarya’nın başta bin yataklı şehir hastanesi olmak üzere, sağlık alanındaki yatırımları, ihtiyaçları ve projeleri konuşuldu. Başkan Tever, ziyaret sonrası Erenler’deki Sakarya Ağız ve Diş Merkezi’nin 2024 yatırımına alındığının müjdesini paylaştı. 

YATIRIMA ALINDI
Sosyal medyadan paylaşım yapan Tever, “Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’yı Sakarya Milletvekillerimiz ile birlikte makamında ziyaret ettik. Sakarya’mızın başta bin yataklı şehir hastanesi olmak üzere, sağlık alanındaki yatırımlarını, ihtiyaçlarını ve projelerini konuştuk. Erenler’deki Sakarya Ağız ve Diş Merkezi ile ilgili proje etüt ve planlama çalışmalarına bu yıl içerisinde başlanılacak ve 2024 yatırım planına alınacaktır. Tıbbi cihaz, hastanelerimizin ekipman ihtiyacı ve ilimizin ambulans araç ihtiyacı başta olmak üzere değişik branşlardaki hekim taleplerimizi de bu görüşme vesilesiyle Sayın Bakanımıza ilettik. Kıymetli Bakanımıza şehrimize olan ilgisi ve misafirperverliği için teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi.

ŞENGÜL’DEN TEŞEKKÜR
Tever’in müjdesi sonrasında Erenler Belediye Başkanı Rahmi Şengül de sosyal medya hesabından teşekkür paylaşımı yaptı. Başkan Şengül teşekkür mesajında, “Erenler’imizde Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılması planlanan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi 2024 Yılı Yatırım Planına dahil edildi. İnşallah bu yıl sonu itibariyle zemin etüdü çalışmaları ile süreç başlayacak. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Türk-İş Genel Başkanımız Sayın Ergün Atalay’a, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ali İhsan Yavuz’a, AK Parti Sakarya Milletvekillerimize, İl Başkanımız Sayın Yunus Tever’e ve emeği geçen bürokratlarımıza teşekkür ediyoruz. İlçemiz ve şehrimiz için hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.  Serkan OK