Fırıncı esnafları, müşterilere para üstü verirken zorlanmalarından dolayı hem müşterilerin hem de esnafın mağduriyet yaşadıklarını dile getirilmişti. Ekmeğin gramajını ve fiyatını arttırarak yaşadıkları mağduriyeti gidermek isteyen fırıncılar geçtiğimiz ay SESOB’a ekmek fiyatları için zam teklifinde bulunmuştu.

ZAM ÜSTÜNE ZAM
Temmuz ayında 200 gram ekmek 5 liradan satılırken, esnaflar tarafından artan maliyetler dolayısıyla SESOB’a yapılan zam talebi sonrası fiyat 7.5 lira olmuştu. Ekmek fiyatının 7.5 lira olması sonrası fırıncıların müşterilere bozuk para verirken sıkıntı yaşadığı ve bu konudan mağdur oldukları öğrenildi. Bu konudaki artan şikayetler ve talepler sonrası fırıncılar, bozuk para problemine çözüm bulabilmek için ekmeğin gramajını ve fiyatını artırma kararı alındı.

280 GRAM EKMEK 10 LİRA OLDU!
Fırıncı esnafları, müşterilere bozuk para verme zorluğu nedeniyle Eylül Ayında aldıkları karar ile 210 gram olan ekmeği 280 grama çıkartarak, 7.5 liradan satılan ekmek fiyatının 10 lira olması için komisyona başvuru yapmıştı. Komisyon tarafından onaylanarak yürürlüğe giren uygulama ile 210 gramı 7.5 lira olan ekmek bugünden itibaren 280 grama çıkarken tezgahlarda 10 liradan satışa sunulmaya başlandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ