D vitamini ilacı farklı durumlarda tavsiye edilmektedir. D vitamini vücutta birçok işlevi olan yağda çözünen bir vitamindir. Güçlü kemikler ve dişler oluşturmak için vücudunuzun kalsiyum ve fosforu emmesine yardımcı olur. Aynı zamanda kas işlevinde, bağışıklık sistemi sağlığında, kemik büyümesinde ve sinir uyarılarının beyninizden kaslara ve diğer organlara iletilmesinde rol oynar.

D vitamini çok az gıdada doğal olarak bulunur, bu nedenle diyet takviyelerinden veya süt, tahıl, portakal suyu, yoğurt veya margarin gibi güçlendirilmiş gıdalardan elde edilmelidir. D vitamini, kemik sağlığı ve bağışıklık sisteminde rol oynayan yağda çözünen bir vitamindir. Aynı zamanda vücudun güçlü kemikler ve dişler oluşturmak için önemli olan kalsiyumu emmesine yardımcı olur.

D vitamini ilacı, güneş ışığına maruz kaldığında cildiniz tarafından doğal olarak üretilir. Bununla birlikte, birçok insan tek başına güneş ışığından yeterli D vitamini almaz. Güneş ışığına maruz kalmaya ek olarak, yediğiniz veya takviye aldığınız yiyeceklerden D vitamini alabilirsiniz. https://www.eczacin.com/d-vitamini sayfasında bu ürünü rahatlıkla temin edebilirsiniz.