14 Mayıs pazar günü gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri sonrası Cumhur İttifakı İl Başkanları bir değerlendirme toplantısı yaptı.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’in ev sahipliğindeki toplantıya; MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, BBP İl Başkanı Cengiz Bayar, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Hidayet Kaya, HÜDAPAR İl Başkanı Veysel Yavuz katıldı.

Genel değerlendirmenin yapıldığı toplantıda 28 Mayıs’ta ikinci turu gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimi için de atılacak adımlar konuşuldu.

TEVER: “REHAVETE KAPILMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhur İttifakı olarak 14 Mayıs’ta dünyaya örnek olacak bir demokrasi sınavı verdiklerini belirten AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Sakarya’dan, ilk turda Sayın Cumhurbaşkanımıza %64,75 oranında bir destek verdik. Hemşehrilerimiz 6 Milletvekili ile en büyük desteği yine bizlere, Cumhur İttifakı kadrolarımıza verdi. Bu büyük destek ve teveccüh için bir kez daha hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Milletimiz, Meclis'te de çoğunluğu toplam 322 vekille Cumhur İttifakı’na verdi. Sandıkta tecelli eden iradeye sonsuz saygı duyuyoruz. Şimdi hep birlikte 28 Mayıs’taki 2. Tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanıyoruz. Bu konuda gerekli hazırlıklarımızı ve planlamalarımızı yaptık. Cumhur İttifakı bileşenleri olarak çalışmalarımıza hemen başlıyoruz. Önümüzdeki 10 günü en iyi şekilde değerlendireceğiz, asla rehavete kapılmayacağız. Sahada en küçük boşluğa meydan vermeden aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

SEÇİM ZAMANI BAŞKA, SEÇİMDEN SONRA BAŞKA KONUŞANLARDAN ASLA OLMADIK!

“Biz Cumhur İttifakı kadroları olarak seçim zamanı başka, seçimden sonra başka konuşanlardan asla olmadık. Biz seçim kampanyamızı samimiyet, hakikat ve kardeşlik üzerine kurduk. Milletimize karşı da daima samimi ve dürüst olduk, yalan söylemedik, hayal satmadık. Yapamayacağımız işleri asla vaat etmedik. Bugünlerde CHP'li belediyeler ve STK'lar, deprem bölgesine yardımları kesmekten otellerden depremzedeleri kapı dışarı etmeye, her türlü rezilliği sergilediğine şahitlik ediyoruz. Sırf deprem bölgesindeki illerden gelen az destek için sergiledikleri bu tavrı aziz milletimizin takdirine havale ediyoruz. Bu nefret kokan, tehdit dili ve dışlayıcı tavırlarıyla artık bir yere varamayacaklarını görmeleri gerekir. Milletimiz terör örgütleriyle el ele, omuz omuza vermiş, nefret dilini kendini şiar edinmiş, kaset ve kumpas siyasetiyle bir yere gelmeye çalışanlara gerekli cevabı sandıkta vermiştir ve 28 Mayıs’ta da aynı şekilde vermeye de devam edecektir. Sakarya olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a 28 Mayıs’ta en güçlü desteği vereceğimizden şüphe duymuyoruz” ifadelerine değindi.

Tever, seçim günü sandık başında millî iradenin en sağlıklı bir şekilde sandığa yansıması için görev yapan emniyet ve güvenlik mensubundan sandık kurullarına kadar her bir görevliye teşekkür etti.

Haber MERKEZİ