Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, esnafı zamlar ve enflasyona ezdiren iktidarın, beceriksiz politikalarla yüz binlerce esnafı iflasa sürüklediğine işaret ederek, “Esnaf sahipsiz kaldı. Esnaf Bakanlığı kuracağız. CHP iktidarında esnafımız rahat nefes alacak, Türkiye kazanacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, Serdivan ilçe Başkanı Atilla Karahan, Gelecek Partisi ilçe yönetimi ve milletvekili adayı Kamil Özkan ile birlikte Serdivan Yazlık Mahallesi’nde esnafı ziyaret etti, vatandaşları dinledi. Vatandaşlarla tek tek tokalaşarak partisinin politikalarını anlatan Keleş, kendilerine büyük ilgi gösteren Serdivanlılara teşekkür etti.

KRİZ ESNAFIMIZI DA VURDU
Esnafın zamlar ve enflasyona ezdirildiğine dikkat çeken Keleş, yüz binlerce esnafın iflas ettiğini kaydetti. Ülke ekonomisi açısından esnafın önemine işaret eden Keleş, “Pandemi döneminde ı-uzun süre dükkanını kapatmak zorunda kalan esnafımızı bir de kriz vurdu. Artan hayat pahalılığı, zamlar nedeniyle esnafımız sattığı ürünü yerine koyamaz noktaya getirildi. Siftah yapamadan dükkanını kapatan esnafımız evine ekmek götüremiyor” diye konuştu.

KREDİLERİN FAİZLERİNİ SİLECEĞİZ

İktidara geldiklerinde esnafın sorunlarına çözüm üretecek Esnaf Bakanlığı’nın kurulacağı söyleyen Ecevit Keleş, şöyle devam etti:“Esnafımızın esnaf kredi kooperatiflerinden ya da bankalardan aldıkları kredilerini ödeyemiyor. İktidarın tek bir çözüm önerisi yok. Esnafımızın esnaf kredi kooperatiflerinden veya bankalardan aldıkları kredilerin faizlerini sileceğiz. Esnaf sahipsiz kaldı. Esnaf bugün derdini nereye anlatacak. Bir bakanlık var mı? Milyonlarca esnaf var, esnaf bakanlığı kuracağız. Esnafın derdini anlatacağı bir yer olsun istiyoruz. CHP iktidarında esnafımız rahat nefes alacak, Türkiye kazanacak!”

Haber Merkezi

Editör: Can İkiz