Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehrin çehresini değiştirmeye devam ediyor. Altyapı çalışmaları tamamlanan güzergâhlar tek tek sıcak asfalta kavuşuyor. Bu sezona süratli bir giriş yapan, kent merkezinde ve 16 ilçe kırsalında dönüşüm seferberliği başlatan Yol Bakım ve Altyapı Koordiansyon Dairesi (YOLBAK) ekipleri Erenler Dilmen’deki Akşemsettin durağındaki işlemleri bitirdi.

Önce 30 milyon TL’lik altyapı

 Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekipleri Dilmen ve Hacıoğlu’nda 12 bin 800 metre içme suyu hattını, 12 bin 300 metre yağmur suyu hattını ve binden fazla adet yağmur suyu ızgarasını sil baştan yeniledi ve 30 milyon TL’lik dev projeyi tamamladı.

Hastane yolları sil baştan

 Altyapı çalışmalarının tamamlanması sonrası bölge YOLBAK’a teslim edildi. Tam kadro hastane bölgelerine ulaşımı sağlayan ana hat olan Akşemsettin Caddesi’nde 3 etaplık bir çalışma yürüttü. Parçalar halinde bölünen asfalt, belirli periyotlarla tamamlandı ve bölge 2 bin 600 ton asfaltla yeni yüzüne kavuştu. Bu sayede acil durum bölgeleri güçlü bir ulaşım ağına kavuştu.

Can İKİZ