Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin ulaşım altyapısını güçlendirerek vatandaşlara kaliteli, modern ve hızlı ulaşım imkanı sunmak için gündüz- gece çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerin son durağı Akyazı Çatalköprü oldu.

Etaplar halinde dönüşecek

Birinci etap çalışmaları Çatalköprü mahallesinde başlayan işlemler tamamlandı. Güzergâhın 2’nci ve 3’ncü etap çalışmaları, Bayraktar ve Budaklar mahallelerinde devam edecek ve Eski Sakarya Köprüsü’nde son bulacak.

Çatalköprü’de işlem tamam

Çatalköprü mahallesindeki 3 kilometrelik güzergâh, 4 bin ton sıcak asfalt kullanılıp hizmete açıldı. Akyazı ve Adapazarı kırsal mahalleleri için önemli bir güzergâha sahip olan grup yolunun, alternatif güzergâhı olmaması sebebi ile araç trafiğine kapatılmaktadır.

 

Toplam 10 kilometre

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Sakarya’nın merkezinde ve 16 ilçesinde yenileme ihtiyacı olan tüm noktalarda eş zamanlı olarak çalışmalarımız devam ediyor. Kırsal mahallelerimize güvenli ve rahat bir ulaşımın sağlanması için yolları sil baştan yeniliyoruz.

Son olarak Akyazı Çatalköprü’de yürüttüğümüz yenileme çalışması kapsamında grup yolunun ilk 3 kilometrelik kısmını 4 bin ton sıcak asfaltla yeniledik. Sakarya’nın en eski köprülerinden tarihi ve kırsal alanlar için vazgeçilmez yolunu yenilemenin mutluluğunu duyuyoruz“ denildi./Haber MERKEZİ