7.7 ve 7.6 ile sarsılan 10 ilde arama kurtarma çalışmaları devam ederken bir yandan da depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için seferberlik başladı. Türkiye'nin tüm bölgelerinden sivil ve yerel yönetimlerinden ihtiyaç malzemesi yağıyor..

Nevşehir'den gelen bir görüntü ise duygulandırdı. Derinkuyu ilçesinde yaşayan 84 yaşındaki Nadire nine duruma kayıtsız kalamayarak, evinden yüklendiği yorganları sırtında taşıyarak deprem toplama merkezi olan Derinkuyu Belediye Kültür Merkezi'ne teslim etti.

"Bu ruh bu yürek var oldukça, bu vatanın Nene Hatun'ları bitmez"

Anadolu insanının yardımseverliği ve duyarlılığını en güzel şekilde yansıtan bu görüntü karşısında duygularını gizleyemeyen Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, Derinkuyulu 84 yaşındaki Nadire nineye ‘Nene Hatun’ benzetmesinde bulundu.

Gördüğü manzara karşısında gözleri dolan Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, "Nadire ninemiz, evindeki fazla yorganını sırtına yüklenip toplama merkezine kadar kimseye vermeyerek teslim etti. Bu ruh bu yürek var oldukça bu vatanın Nene Hatun'ları bitmez. Nadire Nine ellerinden öpüyorum." dedi.