Başkan Bekdemir mesajında; “Bağımsızlık mücadelesinin başladığı, kurtuluş ateşinin yakıldığı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile Türk milletinin şahlanışının 105. sene-i devriyesini kutluyoruz. 

TÜRK GENÇLİĞİNE SONSUZ GÜVEN

19 Mayıs 1919; her türlü zorluğu, inanç ve iradesiyle yenen Türk milletinin gücünü tüm Dünya’ya göstermiş, milletimizi aydınlık yarınlara ulaştıran ve en nihayetinde Cumhuriyete kavuşturan bir dönüm noktasıdır. Büyük sıkıntı ve yokluklar içerisinde verilen çetin mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlerimize emanet edilmiştir.  Atatürk, böylelikle Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurgulamıştır.

ATALARIMIZIN MİRASINI DAHA DA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Hepimize düşen en önemli görev, atalarımızın bize bıraktığı mirası daha da ileriye taşımak için özveriyle çalışmak; bizden sonra gelecek nesillere bugün olduğundan çok daha parlak, çok daha gelişmiş ve çok daha müreffeh bir ülke bırakmak olmalıdır.

Bu duygularla bu anlamlı günü gençliğimize ve milletimize armağan eden, bizlere bu aziz vatanımızı ve Cumhuriyetimizi miras bırakan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklal mücadelemizin kahraman şehitlerini ve ebediyete uğurladığımız gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Basın Bülteni