Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, "Evde Bakım Yardımı"nın 2006 yılında engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmesi amacıyla başlatıldığını hatırlattı. Engellilerin aile bütünlüğünü koruyacak şekilde evde bakımını önemsediklerini belirten Göktaş, Evde Bakım Yardımı ile bakıma muhtaç olan tam bağımlı yakınlarının bakımını üstlenen ailelerin desteklendiğini ve aile bütünlüğünün korunduğunu vurguladı.

Göktaş, bu yardım kapsamında hak sahibi başına aylık 7 bin 608 lira ödeme yapıldığını ifade ederek şu bilgileri paylaştı:

4,2 Milyar Lira Ödeme

"Kurban Bayramı dolayısıyla evlerinde bakılan tam bağımlı vatandaşlar ve aileleri için Evde Bakım Yardımı ödemelerini öne çekerek yarın hesaplara yatırıyoruz. Bu ay Evde Bakım Yardımı'ndan faydalanan 560 bin vatandaşımız için toplam 4,2 milyar lira Evde Bakım Yardımı ödemesi gerçekleştireceğiz. Türkiye Yüzyılı vizyonumuz çerçevesinde bakanlık olarak engellilik alanındaki hak temelli sosyal yardımların şeffaf ve sürdürülebilir olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

Kaynak: sakaryasondakika