GAZETEMİZE ÖZEL AÇIKLAMA
AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ile CHP İl Başkanı Cengiz Çiçek, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimiyle ilgili Gazetemiz Haber Müdürü Serkan Ok’a açıklamalarda bulundu. Sakarya’dan ilk turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüzde 64,75 oranında bir destek verildiğini hatırlatan Tever, “Hemşehrilerimiz 6 Milletvekili ile en büyük desteği yine bizlere, Cumhur İttifakı kadrolarımıza verdi. Bu büyük destek ve teveccüh için bir kez daha hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Sandıkta tecelli eden iradeye saygı duyuyoruz. Şimdi hep birlikte 28 Mayıs’taki 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanıyoruz. Önümüzde bir haftalık bir süreç var. Cumhur İttifakı kadroları olarak bu konuda gerekli hazırlıklarımızı ve planlamalarımızı yaptık.” dedi.

“TAM KADRO SAHADAYIZ”
28 Mayıs seçimleri için milletvekilleri, il ve ilçe teşkilatları ile tam kadro olarak sahada olduklarının altını çizen Başkan Tever, “Çat kapı hane ziyaretlerimiz, esnaf ve mahalle buluşmalarımız, STK ve eşraf ziyaretlerimiz hiç aksatmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnanıyoruz ki Sakarya olarak, Sayın Cumhurbaşkanımıza yine en güçlü desteği veren illerin başında geleceğiz. Sakarya’mızın Sayın Cumhurbaşkanımıza sevgisi ve desteği bir başka. Bu sevgiye layık olabilmek adına sahadaki çalışmalarımızı hız kesemeden sürdürmeye devam edeceğiz. 14 Mayıs seçimlerinin ardından yaşananları milletimiz de çok yakından gördü. Milletle inatlaşarak, millete hakaret ederek, milleti tehdit ederek siyaset yapılmaz. Siyaset, ülkeye ve millete hizmet etmekle olur, eser kazandırmakla olur, gönül kazanmakla olur. Biz bugüne kadar sadece Allah’ın rızasını, milletimizin desteğini, insanımızın hayır duasını gözettik. İnşallah bundan sonra da aynı hassasiyetle, aynı samimiyetle yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu. 

İRİLİ UFAKLI ÇALIŞMALAR
Tever, “Sadece depremzedelerimize yapılan saygısızlık bile karşımızdakilerin kabahat hanesini doldurmaya yeterli bir sebeptir. 6 Şubat depremlerinin ardından biz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde depremzede kardeşlerimiz için geceli gündüzlü çalışırken bunlar ne yaptılar? Yürüttükleri irili ufaklı çalışmaları büyütüp reklam malzemesi haline getirmek dışında, dişe dokunur hiçbir şey yapmadılar. Deprem yıkıntıları önünde turistik fotoğraflar çektirmek, milletin acısını umursamadan şov yapmak dışında bir soruna çare olmadılar. Seçimden sonra da utanmadan depremzede kardeşlerimize hakaretler yağdırdılar. Bunların gerçek yüzü işte bu… Milletimiz onlara tabii olursa, kendi deyimleriyle “tıpış tıpış gidip oyunu verirse” ne âlâ… Yok, kendi özgür iradesiyle farklı bir karar verirse dünyayı insanımızın başına yıkar; etmedik hakaret, yapmadık densizlik bırakmazlar.” ifadelerini kullandı. 

“DESTEKTEN ŞÜPHEMİZ YOK”
Sakaryalıların Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 28 Mayıs’ta en güçlü desteği vereceğinden şüphe duymadıklarını söyleyen AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Bu nefret kokan, tehdit dili ve dışlayıcı tavırlarıyla artık bir yere varamayacaklarını görmeleri gerekir. Milletimiz terör örgütleriyle el ele, omuz omuza vermiş, nefret dilini kendini şiar edinmiş, kaset ve kumpas siyasetiyle bir yere gelmeye çalışanlara gerekli cevabı sandıkta vermiştir ve inşallah 28 Mayıs’ta tüm bu utanç sahnelerine hep birlikte bir son vereceğiz. Sakarya olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a 28 Mayıs’ta en güçlü desteği vereceğimizden şüphe duymuyoruz. Şimdi 14 Mayıs’ta elde ettiğimiz başarıyı daha büyük bir zaferle taçlandırma vakti diyoruz.” dedi.

“ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”
Ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini savunan Çiçek, bu sürecin ilk sınavını 15 Mayıs’ta verildiğini ifade etti. 21 yıldır ülkeyi yönetenlere vatandaşın, 15 Mayıs’ta sarı kart çıkarttığının altını çizen Başkan Çiçek, “İnanıyoruz ki vatandaşımız 28 Mayıs’ta başta kadınlarımız olmak üzere yurttaşlarımızı domuz bağıyla öldüren, Al bayrağımızla sorunu olan, şehitlerimizin kanıyla yoğrulmuş Türk Bayrağı isminden rahatsız olan, “Şehidimiz Gaffar Okkan’nın” katilleri, Hizbullah terör örgütünü listelerine dahil ederek meclise taşıyan anlayışa 28 Mayıs’ta kırmızı kartı gösterecektir.” dedi. 

“SAĞDUYULARINA GÜVENİYORUZ”
Sakaryalıların sağduyusuna güvendiklerini söyleyen Başkan Çiçek, son olarak şunları kaydetti; “Hemşehrilerimiz; ülkemizi ve ilimizi niteliksiz, ülkenin (sosyolojik) toplumsal yapısını derinden sarsan ve tehdit eden mülteci kampına çevirenlerin kim olduklarını iyi bilerek oy kullanacaklardır. Her evi, haneyi yangın yerine çeviren ekonomik sorunlara sebep olan anlayışa artık dur, diyeceklerine inanıyoruz. 28 Mayıs’ta yapacağımız Cumhurbaşkanlığı seçimi, aslında “kirasını ödeyemeyen babayla, çocuğunu aç yatırmak mecburiyetinde kalan anneyle, bayramda torununa harçlık veremeyen dedeyle, 1999 yılında, “Eğer bir gün duyarsanız ki Tayyip Erdoğan çok zengin olmuş, bilin ki haram yemiştir” diyen dünün fakiri, bugünün serveti hesaplanamayan Cumhurbaşkanı adayı kişiyle arasında yapılacak bir seçimdir. Sakaryalı hemşehrilerimiz, “önce ülkem, önce halkım” diyen ve yaşanan tüm sosyal ve ekonomik sorunların üstesinden gelecek kadroları hazır olan Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na 28 Mayıs’ta yapacağımız seçimlerde destek vereceklerine inanıyorum.”

SERKAN OK