Deprem bölgesinden Sakarya'nın Karasu ilçesine gelen afetzedelere yönelik ilçedeki fırıncılarından sağlayan ekmek fişi desteğine teşekkür eden Belediye Başkanı İshak Sarı; “Afetin yaralarını sarmaya çalıştığımız bu dönem belli bir zaman alacak ve misafir ailelerimiz, devletimizin ve aziz milletimizin desteğine bir süre daha ihtiyaç duyacak.” dedi

Deprem bölgesinden Sakarya’ya gelip Karasu ilçesinde misafir edilen depremzedelerin yaralarını sarmak ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yürütülen çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Karasu’da faaliyet gösteren fırınlar “ekmek fişi” uygulamasıyla depremzedelere destek verdi. Misafir aileler, yardım toplama ve dağıtım merkezinden verilecek “ekmek fişleri” ile gönüllü fırınlardan ücretsiz olarak ekmek alabilecek.

HAMİYETPERVER MİLLET

İlçeye gelen depremzedelerle ilgili yürütülen çalışmalara ilişkin konuşan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’dan çağrı; “Depremde evlerini, eşyalarını belki de maddi tüm varlıklarını geride bırakarak ilçemize gelen ve Karasu halkının ‘Evim Evindir’ diyerek kucak açtığı vatandaşlarımız için  temel ihtiyaçlar hususunda herhangi bir eksiklik yaşanmaması adına resmî kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve halkımız sayısız yardıma imza attı. Biliyoruz ki afetin yaralarını sarmaya çalıştığımız bu dönem belli bir zaman alacak ve misafir ailelerimiz, devletimizin ve aziz milletimizin desteğine bir süre daha ihtiyaç duyacak. Yine biliyoruz ki milletimiz de birlik ve dayanışma içerisinde hamiyetperver halini muhafaza edecek.”