Adapazarı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nin düzenlediği yemek programına, Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar ve Adapazarı Belediye Başkanı Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mutlu Işıksu katıldı. Esnafın yoğun katılım gösterdiği programın açılış konuşmasını yapan Kooperatif Başkanı Hayri Balaban, "üst limitlerimiz 750 bin TL'ye çıktı. Bankalara baktığımız zaman faizler yüzde 50-55 bandında. Bizim faizlerimiz yüzde 50. Bunun yüzde 25'ini devlet, yüzde 25'ini esnaf karşılıyor. 5 yıla kadar da vade yapılıyor. Bunun için kooperatif bizler için çok önemli. Kooperatifimiz, ülkemizin en büyük kooperatiflerin başında geliyor. Esnafımızın üzerinde 1725 esnafımızda 490 milyon TL kredimiz var. 587 bin TL gecikme var. 2023 yılında 1009 kişi ye 308 milyon TL kredi desteğinde bulunduk. Kooperatifimiz gerçekten başarılı. Bunun katkısını da değerli esnafımız yapıyor. Her birinize katılım sağladığınız için çok teşekkür ediyorum." dedi.

5 yıllık görevi süresi boyunca her daim esnafla iç içe olduğunu söyleyen Başkan Işıksu, "5 yıldır görevdeyiz. Esnafımızla her zaman iletişim halinde olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Bizler, ne kadar sahada olursak o kadar bereketli işler yaparız. Esnafımızın, toplumumuza büyük katkıları var. Bu vesile ile hepinize teşekkür ediyorum. Allah nasip ederse 31 Mart'tan sonra da Cumhur İttifakı olarak seçimi kazanıp yine sizlerle birlikte olacağız." diye konuştu.

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alemdar ise, "Bu şehrin gelişmesinde esnafımız çok büyük katkılar sunuyor. Esnafın olmadığı yerde, merkezin olma şansı yok. Esnafımızın her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Son 20 yıllık dönemini hepimiz biliyoruz. Ben bu şehirde 35 yıldır siyaset yapıyorum. İktidarımız döneminde esnafımızın kredi ödeyemediği dönemde Ankara'da yetkililere bu sorunu ileten kardeşlerinizden biriyim. Faizler şu anda yüksek, biliyoruz. Şu an dünyanın her tarafında dönen oyunlar var ve bunları herkes biliyor. Özellikle pandemi döneminde sizler bir dönem kapandınız. İktidarımız bu zor günler de yanınızda oldu. 6 Şubat 2023'te 11 ili etkileyen 2 büyük deprem oldu. Bilanço da büyük. Bunlara rağmen bugün ayakta duruyorsak, çok şükür. Siyasetçiler bugün var, yarın yok. Ama esnafımız her daim olacaktır. Bizler de her zaman yanında olacağız." ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından kooperatifte uzun yıllar hizmet veren esnafa plaket takdim edildi. Serkan OK/Şevval GEÇİN

Whatsapp Image 2024 03 03 At 12.57.39

Whatsapp Image 2024 03 03 At 12.57.42

Muhabir: Şevval GEÇİN