Başkan Yıldız öncelikle Samsun Barosu’na kayıtlı meslekte 25. yılını dolduran avukatlar için düzenlenen plaket törenine katıldı.

Yıldız daha sonra Samsun Barosu Genç Avukatlar Meclisi tarafından düzenlenen söyleşi programında konuşmacı olarak yer aldı. Yıldız söyleşide, 19 Mayıs ruhundan bahsederek meslektaşlarının sorularını cevapladı.

Yıldız son olarak Atakum Belediyesi Cumhuriyet Kadınları Bandosu eşliğinde yapılan 19 Mayıs yürüyüşüne katıldı. Samsun Adalet Sarayı’ndan başlayan yürüyüş, Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak bastığı noktaya dikilen ve Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcını simgeleyen Onur Anıtı’na çelenk sunumuyla tamamlandı.

Programların ardından açıklamalarda bulunan ve 19 Mayıs’ın Türk Milletinin doğum günü olduğu ifade eden Baro Başkanı Yıldız, “Ulusumuzun bağımsızlık meşalesinin yanmaya başladı gün, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 105. yıl dönümünü, Samsun’da, büyük bir gurur ve coşkuyla kutladık. 105 yıl önce ilk adımı Samsun’da atarak tüm emperyalist planları bertaraf eden ve umutlarımızı yeşerten başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Tüm kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Kaynak: Basın BÜLTENİ