Her 12 burç farklı kişilik özellikleri taşır ve her burcun ayrı bir karakter yapısı vardır. Peki bu burçların iyi ve kötü özellikleri nedir? zayıf yönleri nedir? hangi burç hangi ayı simgeliyor? İşte Burçlara göre karakter analizi...

Koç Burcu (21 Mart-19 Nisan)

Koç kadınları: Cesur, kararlı ve enerjik kişilikleri ile tanınır. Genellikle liderlik özellikleri ve girişimcilikleri yüksektir. Yeni projelere, aktivitelere ve maceralara her zaman açıktırlar. Ayrıca, Koç kadınları rekabetçidir ve başarıyı yakalamak için sıkı çalışırlar.  (ys)

Koç erkekleri: Cesur ve liderlik özellikleri yüksek, ancak biraz daha sakin ve düşünceli olabilirler. Koç erkekleri genellikle özgüveni yüksektir ve kendilerine güvenirler. İş hayatında başarılı olmak için çaba gösterirler ve mücadele etmekten korkmazlar.

KARAKTER ANALİZİ: Onların doğasında alınganlık var. Başladığı işi de yarıda bırakır çünkü sıkılır. Fazla neşeli ama bir o kadar içlerinde yalnız kişilerdir. Aşk onlara göre ancak kolay elde ettikleri kişiye sevgileri çabuk söner. Zoru sever zoru oynar. İnatçı ve sinir küpü olan koç kadınları için hayat zor. Erkeklere gelirsek, mesajlaşmayı beceremezler. Anın büyüsüne kapılıp düzgün konuşmayı bile unutabilirler. Koç burcu erkeği de kadını da mesaj ile değil yüz yüzeyken sizinle ilgilenir. Koç erkeği rahat gibi gözükse de detaycı kişiliğe sahiptir. En önemli bir koç sizin zor anınızda yanınızda olmak istiyorsa onu kaybetmeyin. Şayet sizi erteliyorsa da yol verin beklemeyin. (ys)

___________________________________________


Boğa Burcu (20 Nisan-20 Mayıs)

Boğa kadınları: Sabırlı, sadık ve pratik zekalı kişilikleri ile bilinirler. Genellikle güzellik ve estetiğe önem verirler. Boğa kadınları aynı zamanda güvenilir ve dürüsttürler. Aileleri ve arkadaşları için her zaman destekçi olurlar.

Boğa erkekleri: Sabırlı ve sadık kişilikleri ile tanınırlar. Ancak, biraz inatçı olabilirler ve kararlarına sıkı sıkıya bağlı kalabilirler. Boğa erkekleri güvenilir ve dürüsttürler ve sevdikleri için her zaman yanlarında olurlar.

KARAKTER ANALİZİ: Evet Boğa burcunun canını yakmayan kişi sayısı varsa onların bunu okumasını tavsiye ederim en azından gardınızı almış olursunuz. Boğa burcu kadınları da erkekleri de kesinlikle "rahat" bireylerdir. Onları zorlamak size sadece zaman kaybettirir ve şevkinizi kırabilir. Boğa burcu gururu bıraksa hayat herkese güzelleşebilir. Dost canlısı oldukları kesin. Yalanı sevmezler. İnce ayrıntıların kölesi olabilirler. Küs olduğunuz boğa burcu varsa ve yardımı gerekiyorsa çekinmeden gidin çünkü onlar sizi her zaman destekleyecek ve yardımcı olacaktır. Aşk konusunda sizi seviyorsa birçok hareketinden en önemlisi gururundan vazgeçecektir. Duygusal bakan boğa burçları eğer mantığını seçiyorsa geçmiş olsun. Önünüze bakın... (ys)

______________________________________

İkizler Burcu (21 Mayıs-20 Haziran)

İkizler kadınları: Meraklı, zeki ve sosyal kişilikleri ile bilinirler. İkizler kadınları genellikle çok yönlüdürler ve farklı ilgi alanlarına sahiptirler. İkizler kadınları ile iletişim kurmak kolaydır ve genellikle arkadaş canlısıdırlar. (ys)

İkizler erkekleri: Meraklı ve zeki kişilikleri ile bilinirler. İkizler erkekleri konuşkan ve sosyaldirler ve çevrelerindeki insanlarla iyi geçinirler. Ayrıca, İkizler erkekleri de çok yönlüdürler ve farklı ilgi alanlarına sahip olabilirler.

KARAKTER ANALİZİ: Onların bir öyle bir böyle davranmalarına bakmayın. En çok dışlanan burçlardan birisi olan ikizler aslında güvenilir ve arkadaş canlısı olan burçlardır.  Onların tek kötü özelliği kendilerinin bile kararsız kalması. Hatta bu kararsızlık bazen uç noktada olabiliyor ki bu da insanların kendisinden  uzaklaşmasını sağlıyor. İkizler sosyallerdir içlerindeki diğer kişi izin verdiği sürece.. (ys)


____________________________________


Yengeç Burcu (21 Haziran-22 Temmuz)

Yengeç burcu kadınları: Duygusal, sevgi dolu ve sadık kişilikleri ile tanınır. Yengeç kadınları genellikle ailelerine ve sevdikleri için her zaman fedakarlık yaparlar. Yengeç kadınlarına güvenebilir ve onların desteğini her zaman alabilirsiniz.

Yengeç erkekleri: Duygusal ve sevgi dolu kişilikleri ile bilinirler. Aileleri ve sevdikleri için her zaman fedakarlık yaparlar ve onların mutluluğu için çaba gösterirler. Yengeç erkekleri genellikle hassas ve duygusal oldukları için, kendilerini korumaya çalışırlar.

KARAKTER ANALİZİ: Ağlamanız bittiyse analize başlayalım. Balıkların en büyük rekabetçisi olabilir misiniz? Çok fazla duygusalsınız... Yengeçlerin özellikle de manipüle etmekte üstlerine yoktur. Yengeç kadını ve erkeği karşısındakine kolay bağlanır zor unutur cinsten. Çok fazla duygusal ve melankolik takıldıkları için kendilerini üzmeyi çok iyi becerirler. Hayal kurmayı severler. Fedakarlık da sevdiğine göre değişir. (ys) 

_______________________________________

Aslan Burcu (23 Temmuz-22 Ağustos)

Aslan kadınları: Özgüvenli, cömert ve liderlik özellikleri ile tanınır. Aslan kadınları genellikle dikkat çekici bir kişilikleri vardır ve biraz da olsa şımarık olabilirler. Ayrıca, Aslan kadınları kendilerine ve görünüşlerine önem verirler.

Aslan erkekleri: Özgüvenli ve cömert kişilikleri ile bilinirler. Liderlik özellikleri yüksektir ve genellikle iş hayatında başarılı olurlar. Ayrıca, Aslan erkekleri de kendilerine ve görünüşlerine önem verirler.

KARAKTER ANALİZİ: Lider olarak dünyaya gelmişsiniz. Ancak en doğru en haklı kişiler siz değilsiniz. Bunu kabullenerek başlayalım. Aslan burcunun her şey de bir fikri var, bilmediği konularda bile. Aslan burcu ile koç burçları tencere-kapak olabilir. (ys) Arkadaşlıkları harikadır. Genelde duygusal yönlerini saklarlar. Zayıf görünmeyi sevmezler. Cömertlik konusunda tartışılır ancak iş disiplini takdir edilesi seviyededir. İnat ve üstünlük kurulmasını sevmeyenler aslanlara hoşçakal desin... (ys)

____________________________________________

Başak Burcu (23 Ağustos-22 Eylül)

Başak kadınları: Pratik, analitik ve düzenli kişilikleri ile bilinirler. Başak kadınları genellikle iş hayatında başarılıdırlar ve mükemmeliyetçi bir tavırları vardır. Ayrıca, Başak kadınları titizlikleri ile de bilinirler. (ys)

Başak erkekleri: Pratik ve analitik kişilikleri ile tanınırlar. Genellikle iş hayatında başarılı olurlar ve ayrıntılara dikkat ederler. Başak erkekleri de mükemmeliyetçi bir tavıra sahip olabilirler ve disiplinli bir yaşam tarzı benimserler. 

KARAKTER ANALİZİ: Evet imlaya dikkat edelim. Yanlış bir şey olmasın. Etraf da temiz ise başakların ne kadar titiz ve takıntılı olduklarını yazmaya başlayalım. Başaklar, aslan burçları gibi iş hayatında fazlasıyla disiplinlidir. Başaramadıkları şeyler yok denecek kadar azdır. Biz "bencillik" yazalım siz "başak" olarak okuyun. Önce ben demedikleri sürece harika insan olan başaklar pek sosyalleşmeyi sevmez. Çevresini kendisi seçer boşuna çabalamayın. Siz leb demeden o leblebenin kitabını yazacağı için arkadaşınız varsa kesinlikle ilk ona danışın.  (ys)
____________________________________


Terazi Burcu (23 Eylül-22 Ekim)

Terazi kadınları: Uyumlu, dengeli ve estetik bir gözleme sahiptirler. Terazi kadınları genellikle güzellik, moda ve sanat ile ilgilenirler. Ayrıca, Terazi kadınları adalet ve denge için savaşırlar.

Terazi erkekleri: Uyumlu ve dengeli kişilikleri ile bilinirler. Genellikle diplomasi ve müzakere becerileri yüksektir ve başkalarıyla iyi geçinirler. Terazi erkekleri ayrıca güzellik ve estetik ile de ilgilenirler. (ys)

KARAKTER ANALİZİ: Herkesin çevresinde olması gereken bir burç ancak terazisi artı yönde olduğu zamanlar. Teraziler kendi hallerinde takıldıkları için çok fazla kötü özelliğini göremezsiniz. İnsan kıramadıkları için kendilerini kırarlar. Uyumlu olan teraziler kimi zamanda kendilerine ayırdıkları alanda ölümünü bekler gibi hayatı sorgularlar. Hedef koyduklarında çoğu zaman da başarabilirler. (ys)
______________________________________


Akrep Burcu (23 Ekim-21 Kasım)

Akrep kadınları: Tutkulu, kararlı ve gizemli kişilikleri ile bilinirler. Akrep kadınları genellikle yoğun bir duygu yoğunluğuna sahiptirler ve hayatta ne istediklerini bilmeler için çabalarlar. Ayrıca, Akrep kadınları sadık ve koruyucu kişilikleri ile de tanınırlar. (ys)

Akrep erkekleri: Tutkulu ve kararlı kişilikleri ile bilinirler. Genellikle gizemli bir havaları vardır ve güçlü duyguları ile ön plana çıkarlar. Akrep erkekleri ayrıca sadık ve koruyucu bir yapıya sahiptirler.

KARAKTER ANALİZİ: Akrep burçlarının takıntısından dolayı kendinizden şüphe etmeye başlamadan analizi okuyup duruma göre tekrar ilişkileri gözden geçirelim. Akrep burcunun kadını da erkeği de sahiplenici kişilerdir. Ancak bu sahiplenme bir yerden sonra takıntıya düşebilir. Hatta o kadar fazla takabilirlerki olayın gerçekliği kurguya dönüşebilir. Aman dikkat!.. Akreplerin muhabbeti güzel olduğu için bulundukları ortamda zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyebilirsiniz. Tutkuları ön planda olan akrepler sevdikleri için canını vermeye hazırdır...

____________________________________


Yay Burcu (22 Kasım-21 Aralık)

Yay kadınları: Maceraperest, özgür ruhlu ve cesur kişilikleri ile bilinirler. Yay kadınları genellikle keşif ve öğrenme arzusu ile doludurlar ve yeni deneyimler peşindedirler. Ayrıca, Yay kadınları iyimser bir yapıya sahiptirler ve hayata pozitif bir bakış açısıyla yaklaşırlar.

Yay erkekleri: Maceraperest ve özgür ruhlu kişilikleri ile bilinirler. Genellikle keşfetme ve öğrenme arzuları yüksektir ve yeni deneyimler peşindedirler. Yay erkekleri ayrıca iyimser bir yapıya sahip olup hayata pozitif bir bakış açısıyla yaklaşırlar.(ys)

KARAKTER ANALİZİ: Hayal dünyasından çıkmayı başarırsalar gerçekleri görebilecekler. Polyana'nın uzaktan akrabası olan yaylar için her şey pozitif. İyimser olmaları o kadar abartı ki artık insanlar onları küçümseyerek bakmaya başlıyor. Bu zamanda artık kendinize gelip bir an önce ayaklarınızın üstüne basmanız lazım. Sırtınızdaki darbeleri göremiyorsanız arkanızı aynaya verin... Macerayı seven yay burçları koçlar ve aslanlar ile çok güzel iletişim kurabilir. Eğlenmek ve hayatın tadını almak için dünyaya gelen yay burcu hayatınızda varsa bunun tadını çıkarın.
_____________________________________


Oğlak Burcu (22 Aralık-19 Ocak)

Oğlak kadınları: Çalışkan, disiplinli ve hırslı kişilikleri ile bilinirler. Oğlak kadınları genellikle iş hayatında başarılıdırlar ve bir hedefe ulaşmak için gereken tüm çabayı gösterirler. Ayrıca, Oğlak kadınları ciddi ve sadık bir yapıya sahiptirler.

Oğlak erkekleri: Çalışkan, disiplinli ve hırslı kişilikleri ile tanınırlar. Genellikle iş hayatında başarılı olurlar ve bir hedefe ulaşmak için tüm gereken çabayı gösterirler. Oğlak erkekleri ayrıca ciddi ve sadık bir yapıya sahiptirler.

KARAKTER ANALİZİ: Kalpsiz kalpli oğlakların sizi sevmediğini düşünüyorsanız okumaya devam etmenize gerek yok. Hayatınızdan direkt çıkartabilirsiniz. Şüpheniz var ise şöyle devam edelim. Oğlaklar analitik ve mantık odaklı çalışan bireylerdir. "oğlaklar da sever" ancak "mantığına uyan" kişileri sever. Siz ne kadar iyi olursanız olun eğer fikirleriniz uyuşmuyorsa bay bay!...  Başak burcu ile benzer olan oğlak burçları için varsa yoksa her şey iştir. İşi başarılıysa mutludurlar. Mutlularsa sizinle de güzelce eğlenebilirler. Oğlak ile görüşmek isteyen varsa önce ona gerçekten nasıl olduğunu sorsun. Plan yapacaksanız da anlık belirlemenizi tavsiye ederim. Haklarını yemeyelim oğlaklar en güvenilir ve en dost kişilerdir. Dünyaya bir meslek olarak gelseler sanırım bu psikologluk olurdu... (ys)
_______________________________

Kova Burcu (20 Ocak-18 Şubat)

Kova kadınları: Yenilikçi, özgür ruhlu ve bağımsız kişilikleri ile bilinirler. Kova kadınları genellikle ilginç ve farklı fikirleri olan insanlardır ve toplumda bir değişim yaratmak için çalışırlar. Ayrıca, Kova kadınları arkadaş canlısı ve samimi bir yapıya sahiptirler.

Kova erkekleri: Yenilikçi, özgür ruhlu ve bağımsız kişilikleri ile bilinirler. Genellikle ilginç ve farklı fikirleri olan insanlardır ve toplumda bir değişim yaratmak için çabalarlar. Kova erkekleri ayrıca arkadaş canlısı ve samimi bir yapıya sahiptirler.

KARAKTER ANALİZİ: Baskının B'sini görünce kaçan kova burçlarına çok fazla dokundurmadan analiz edeceğiz çünkü işlerine gelmeyeceği için okumayı bırakıp gidebilirler. Kovaların hayat enerjisi yerindeyse bulunduğu ortamın neşe kaynağı olabilir. Arkadaşlıkta güvenilir ve sizler için fedakarlık yapabilirler. Aşk hayatlarında pek sadık kalamayan kova burçlarını başkası ile yakalarsanız çok da şaşırmayın. Gerçekten sevdiğine emin olmadan da bir kovaya aşık olmayın. Kovalar hayatı kendisi ve ailesi için yaşar. Bir kova burcu eğer sizin için ince düşünüyorsa tebrik ederim artık onun ailesinin bir parçasısınız. İşte o zaman tam anlamıyla güvenebilirsiniz. 
_______________________________

Balık Burcu (19 Şubat-20 Mart)

Balık kadınları: Duyarlı, sezgisel ve hayalperest kişilikleri ile bilinirler. Balık kadınları genellikle sanatsal yeteneklere sahiptirler ve yaratıcı bir yapıya sahiptirler. Ayrıca, Balık kadınları empatik bir yapıya sahip olup başkalarının hislerine ve ihtiyaçlarına duyarlıdırlar.

Balık erkekleri: Duyarlı, sezgisel ve hayalperest kişilikleri ile bilinirler. Genellikle sanatsal yeteneklere sahiptirler ve yaratıcı bir yapıya sahiptirler. Balık erkekleri ayrıca empatik bir yapıya sahip olup başkalarının hislerine ve ihtiyaçlarına duyarlıdırlar.

KARAKTER ANALİZİ: Ağlamalarının dışında hayal kuran balık burçları şu an bile bunu gözleri dolu bir şekilde okuyor olabilir. Depresyon halinde gezen balıkların en güzel özellikleri 6. hisleri. Kesinlikle yanlış çıkma ihtimali yok. Empatinin kitabını imzalayan balıklar boş zamanlarında bir şey bulamazlarsa eski defterleri açıp acı dolu anılarını tazeler. Yengeçler ile ne kadar benzeseler de asla aynı değiller. Yalnız kalmayı başaramayan balık burçları her zaman sırtının sıvazlanmasını sever. Aldatmak gayelerinde yoktur. Ailesine ve arkadaşlarına bağlı olan balık burçları ağlamadığı (2-3 saat) süre boyunca dünyanın en tatlı insanları olabilir.


 

Editör: Şevval Geçin