Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sakarya'da gerçekleşen İsviçre Devlet Demiryolları için üretilen Yeni Nesil Akıllı Demiryolu Bakım Araçları Teslim Töreni'ne katıldı. Konuşmasında İstanbul Küçükçekmece'de AK Parti'nin seçim çalışmaları sırasında yaşanan saldırıya tepki gösteren Bakan Uraloğlu, demokratik bir süreçte olduklarını ve bu süreci sabote etmeye çalışanların olduğunu ifade etti.

Uraloğlu, saldırıyı kınayarak, "Maalesef bunu zehirlemeye, sabote etmeye çalışanlar var. Dün akşam saatlerinde maalesef Küçükçekmece'deki seçim çalışmaları sırasında düzenlenen bir saldırıyla bu seçim süreci sabote edilmeye çalışılmıştır. Sayın komisyon başkanımızın yine adliye sarayında bahsettiği konu maalesef gündeme gelmiştir." dedi. Ayrıca, saldırıda yaralanan vatandaşa acil şifalar diledi.

Bakan Uraloğlu, Türkiye'nin son 22 yılda dört bir yanında birçok yatırım ve proje gerçekleştirdiğini vurgulayarak, demiryolu sektörüne büyük önem verdiklerini belirtti. Demiryolu hatlarının limanlara, havaalanlarına ve lojistik merkezlere bağlantısını sağlayarak demiryollarını kombine taşımacılığa uygun hale getirdiklerini söyledi. Türkiye'nin demiryolu altyapısına son 22 yılda 22,1 milyar dolar yatırım yapıldığını ifade eden Uraloğlu, demiryollarının tamamını elden geçirip yenilediklerini dile getirdi.

Bakan, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattının da dahil olduğu projelerle Asya ile Avrupa arasında kesintisiz demiryolu ulaşımını mümkün hale getirdiklerini belirtti. Marmaray projesi ile Londra'dan Pekin'e kadar en güvenli, kısa ve ekonomik uluslararası demiryolu koridorunu oluşturduklarını sözlerine ekledi./Haber MERKEZİ

Editör: Can İkiz