Ziyaretleri boyunca Bakan Kacır’a Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekilleri; Lütfi Bayraktar, Ertuğrul Kocacık ve Murat Kaya, Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Akgün Altuğ ve il protokolü eşlik etti. 

AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

İlk olarak Ferizli’de bulunan organize sanayi bölgesindeki yeni ve ek yatırımların toplu açılış törenine katılan Bakan Fatih Kacır ve il protokolü Sakarya Üniversitesi’nin kültür ve kongre merkezine geçti. Bakan Kacır, il protokolü ve İlk Türk Astronot Alper Gezeravcı, gençlik buluşması kapsamında üniversite öğrencileriyle bir araya geldiler. Üniversiteli gençler, ülkemizin uzay serüvenine dair sordu. Astronot Gezeravcı da merak edilen tüm soruları yanıtladı. Programın sonunda günün anısına toplu fotoğraf çekimi yapıldı. 

YEREL SORUNLARI NOT ALDI
Bakan Kacır, Vali Karadeniz ve protokol heyeti iftar programı kapsamında Arma Filtre fabrikasında çalışanlarla bir araya geldi. Çalışanlarla kısa süre sohbet eden Bakan Kacır ve beraberindekiler, son olarak Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na (SATSO) geçti. SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Erdem Ercan ve meclis üyeleri tarafından ağırlanan Bakan Kacır, katılımcılarla toplantı gerçekleştirdi. Bakan Kacır, sanayiciler ve yatırımcıların sorun ve taleplerini dinledi, çözüm yollarına dair istişarelerde bulundu. Programın ardından Bakan Kacır, ilimizden ayrıldı.

Muhabir: Şevval GEÇİN