Kamuda tasarruf tedbirlerinin açıklanmasının ardından Sakarya’daki yeni adliye binasının askıya alınacağı iddiaları gündeme gelmişti. Geçtiğimiz günlerde ilimize gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, binanın tamamlanarak şehre kazandırılacağını belirtti.

Kamuda Tasarruf Paketi’nin açıklanmasının ardından, ilimizde yapımı devam eden projelerin geleceği merak ediliyordu. İnşaatı yüzde 75 oranında tamamlanan şehir hastanesi kesintisiz devam edecek. Merak edilen bir diğer proje ise Yeni Adliye Sarayı oldu. Geçtiğimiz günlerde çeşitli programlar için ilimizi ziyaret eden Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Başkan Yusuf Alemdar’a yaptığı ziyarette konuya açıklık getirdi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Bakan Tunç, “Yeni Adliye Binamızda çalışmalarımız devam ediyor. Allah nasip ederse çalışmalar tamamlandıktan sonra Sakarya’mıza çok güzel bir adliye binası kazandıracağız. Şimdiden şehrimize hayırlı olsun,” ifadelerini kullandı. Bu açıklama ile birlikte yeni adliye binasında çalışmaların askıya alınmayacağı ve kaldığı yerden devam edeceği netlik kazandı.

Muhabir: Serkan ARUTAN