Akyazı Ömercikler Mahallesi'nde bir şahıs elindeki baltayla Atatürk büstüne saldırdı. Bir vatandaşın telefon kamerasıyla kaydettiği o anlar çevredeki vatandaşlardan tepki topladı. Saldırı sonrası vatandaşlar duruma müdahale ederek olay yerine polis ekipleri çağrıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri baltalı saldırganı gözaltına aldı. Polis ekipleri Atatürk büstünün etrafını güvenlik şeridi ile kapattı.

YIKAMAYACAKSINIZ
Videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, "Cumhuriyet düşmanlarının, rejim karşıtlarının ve Ulu Önder Atatürk'e hakareti cezasız kılanların sonucunu böyle görüyoruz işte. Eline balyoz alan soluğu Atatürk heykelinde alıyor ama ne yapılırsa yapılsın toplum, gençler, yurttaşlarımız Cumhuriyete ve liderine sahip çıkıyor, bugün Akyazı'da olduğu gibi. Bu toplumun kalbindeki Atatürk'ü asla yıkamayacaksınız." dedi. 

SALDIRIYI KINADI

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, "Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Bugün Akyazı’da akşam saatlerinde yaşanan müessif olay ile ilgili emniyet güçlerimiz gereken adımları atmıştır. Bu konuda vatandaşlarımızın her türlü provakasyondan uzak ve daha itidalli davranması gerektiğini de ifade etmek isterim. Saldırının ardından anıtın koruma altına alınması ve yenilenmesi hususunda da Akyazı Belediyemiz tarafından gerekli çalışmalar başlatılmıştır." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ