Sakarya, Nisan ayında bir önceki aya kıyasla %39, geçen yılın aynı dönemine göre ise %28 artışla 546 milyon dolarlık bir ihracat gerçekleştirdi. Bu rakamları değerlendiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya'nın bu dönemde Türkiye genelinde en çok ihracat yapan 7. il olduğunu belirtti.

Altuğ, şu ifadeleri kullandı: "Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin yayımladığı verilere göre, Sakarya Nisan ayında bir önceki aya göre %39, geçen yılın aynı dönemine göre ise %28 artışla 546 milyon dolarlık bir ihracat gerçekleştirdi. Yılın ilk dört ayında toplamda 1.8 milyar doları aşan bir kümülatif ihracata ulaşarak 2023'e kıyasla %6 artış kaydettik ve en çok ihracat yapan 7. şehir olduk.

Bu başarıda emeği geçen tüm firmalarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Sakarya, üretim odaklı yaklaşımıyla tüketimden fazla üretim yaparak önemli bir konuma ulaşmıştır. Her geçen gün daha iyiye ulaşma gayreti içinde olan işletmelerimiz ve çalışanlarımızla gurur duyuyoruz."

FOTOĞRAF: SATSO İNTERNET SİTESİ

Kaynak: SATSO İNTERNET SİTESİ