Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Erdem Ercan başkanlığında Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, yönetim kurulu ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Yönetim kurulu adına konuşma yapan Başkan Altuğ, 14 Mayıs’ta cumhurbaşkanlığı ve 28.dönem milletvekilliği seçimleri gerçekleştirildi. Seçim sonuçlarının şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, seçilen milletvekillerimize başarılar diliyorum. Yeni dönemden birçok beklentimiz var; her şeyden önce konvansiyonel ekonomi politikalarına dönerek ekonomide istikrar ortamının sağlanması önem taşıyor.” dedi. 

MÜLTECİ SORUNU 
Yeni dönemden birçok beklentilerinin olduğunu söyleyen Altuğ, “Finansmana erişimin kolaylaştırılması, özellikle dövize ulaşımın rahatlatılarak sınırlamaların kaldırılması, enerji ve hammadde başta olmak üzere üretimin üzerindeki maliyet yükünün azaltılması, işverenler tarafında, istihdamın korunmasına yönelik tedbirlerin ve desteklerin artırılması, yatırımları kolaylaştıracak çalışmalar yapılarak girişimcilerin desteklenmesi, son olarak da bu kürsüden defaatle dile getirdiğim ve ülkemizin son yıllarda giderek büyüyen mülteci sorununa yönelik köklü ve çözüm odaklı çalışmaların yapılması gerekmektedir.” dedi. 

KÖKLÜ ÇÖZÜM ŞART 
Sakarya iş dünyası olarak beklentilerini sıralayan Altuğ, “Planlanan OSB’lerin faaliyete geçirilmesine yönelik bürokratik sürecin hızlandırılması, bu doğrultuda ilimizde kurulması planlanan ve tüm erkler tarafından da mutabık kalınan tarıma dayalı ihtisas OSB yani sera OSB’nin bir an önce resmi hükmi şahsiyetine kavuşturulması, vergi iadeleri konusunda iller arasında yaşanan eşitsizliğin giderilmesi, kentsel dönüşüm çalışmalarının devlet eliyle koordineli ve hızlı bir şekilde yapılması, ilimizdeki küçük sanayi sitelerinin alt yapı sorunlarının çözülmesi ya da kentsel dönüşüme tabi tutulması ve yeni küçük sanayi siteleri oluşturulması, ilimiz turizminin gelişimi yönünde koordineli bir şekilde ilerlenmesi. bungolov turizminin düzenlenmesi, şehrin doğal dokusunu koruyarak bu konudaki mevcut sorunlara köklü çözümler üretilmesi önem arz ediyor.” ifadelerini kullandı. /Haber MERKEZİ