Gazetemizin imtiyaz sahibi Sinan Uyar, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Arda Aydıntepe, Haber Müdürü Serkan Ok, Spor Müdürü Süleyman Doğru ve Reklam Müdürü Elif Tahtakale, 31 Mart yerel seçimlerinde ikinci kez Adapazarı Belediye Başkanı seçilen Mutlu Işıksu'yu ziyaret etti.

Yeni Sakarya Gazetesi ekibini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Işıksu, "Nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Adapazarı'nda yaptığımız çalışmalara hep destek olan basınımız bizim için çok değerlidir. Yoğun bir seçim sürecini geride bıraktık. Adapazarlı hemşehrilerimizin verdiği yetkiyle yeniden bu göreve seçildik. Her bir hemşehrimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Adapazarı'nın hizmetinde olmaya devam edeceğiz," şeklinde konuştu.

SON DURUM NE?
Adapazarı'nın tam ortasında gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi Ada Hayat hakkında bilgi veren Başkan Işıksu, "Adapazarı için çok güzel hayallerimiz var. Bunlardan biri de Ada Hayat Projesiydi. Allah’a şükürler olsun, uzun süredir devam eden zemin güçlendirme çalışmalarını tamamladık ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla temel atma törenini gerçekleştirdik. İnşaat süreci başladı. Önümüzdeki yıl Ada Hayat Projesi’nin kiremitlerini inşallah hep birlikte göreceğiz," dedi.

DURMAK YOK
Ada Hayat Projesi'nin kamu tasarruf tedbirlerine takılıp takılmayacağına açıklık getiren Başkan Işıksu, "Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Yardımcımız ile Hazine ve Maliye Bakanımız, Kamuda Tasarruf Paketini kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, yeni yatırımlar 3 yıl süreyle durduruldu. Herkes Ada Hayat’ın devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Ada Hayat, kamu tarafından değil, özel bir firma tarafından inşa ediliyor. Bu da tasarruf tedbirlerine takılmayacağı anlamına geliyor. Ada Hayat’ta işler yolunda, durmak yok yola devam," ifadelerini kullandı.

Resim 2024 05 21 133431918

Muhabir: Şevval GEÇİN