Programda en iyi sunum ödüllendirilirken katılım sağlayan öğrencilere ve program sponsorları MÜSİAD Sakarya Üyeleri, Milkman Makine, Tanrıkulu Kauçuk&Döküm, Aşoğlu Enerji ve İnşaat, Karmetal ve Karmer Mermer firma sahiplerine sertifika taktim edildi.

SELAMLAMA
Açılış konuşmasını Genç MÜSİAD Sakarya Başkanı Melih Atasoy’un yaptığı yarışma; uluslararası öğrencilerin sunumlarıyla başlayıp, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Yedirenk Derneği Başkanı Bünyamin Göl’ün selamlama konuşmalarıyla devam etti.
Sunumların ve protokol konuşmalarının ardından ilk 5’e giren öğrenciler için final programı düzenlendi. Final programı Yemenli öğrenci Abdulrahman Al-Gariri Kur’anı Kerim Tivaleti okumasıyla başladı.

ÖDÜLLER
Finalist yarışmacılara gösterdikleri başarıdan dolayı ödülleri takdim edilirken Afganistan tanıtımı ile birincilik kazanan Rahmatullah Nazari’ye ödülünü MÜSİAD Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce taktim etti. İkincilik ödülünü Özbekistanlı Nasima Alikulova’nın ödülünü SAÜ Rektörü Hamza Al ve Öğretim Görevlisi Dr. Yüksel Yurtay’ın elinden alırken, üçüncülük ödülü Pakistanlı Amir Mastoi SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Doç.Dr. Sinan Esen tarafından verildi. Yarışmanın dördüncüsü olan Lübnanlı Mostafa Abdal Kader’e ödülünü Genç MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Çevikoğlu ve Genç MÜSİAD Sakarya Başkanı Melih Atasoy takdim etti. Beşincilik ödülü Etiyopyalı Mekida Kedir Kebeneso ve Fayza Mohammed’in ödülünü Yedirenk Uluslararası Öğrenciler Derneği Başkanı Bünyamin Göl ve UDEF Genel Başkan Yardımcısı Adnan Oğuz takdim etti.

KÜLTÜREL ENTEGRASYON
MÜSİAD Başkanı İsmail Filizfidanoğlu projenin hayırlı olmasını dileyerek; “Uluslararası öğrencilere yönelik bu çalışmanın hem ticari elçilerimiz olmasını hem de ihracatımıza ve iki ülke arasında da kültürel entegrasyonu sağlamak için önemli.” dedi.