Adapazarı ilçesi Ankara Caddesi üzerinde, inşaat halindeki bir binanın çatısına çıkan 48 yaşındaki eski polis olduğu belirlenen T.T elindeki silah ile havaya ateş açtı. 

Olay yerinden geçen çevredeki vatandaşlar, duydukları silah sesinden kaçarak etrafa sığındı. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi.  Olaya şahit olan vatandaşların cep telefonundan kaydettikleri videolarda gözüktüğü gibi, T.T elindeki silahı etrafa doğrultup tehditler savurdu.  Bölgeye ulaşan polis ekipleri çevre güvenliğini aldıktan sonra T.T'ye müdahale etmeyi denedi ancak elinde silah olan ve önceden de benzeri şekilde iki adet silahlı olaya karışmış olan şahıs için bölgeye Polis Özel Harekat ekiplerinin gelmesi beklendi.  Polis Özel Harekat ekiplerinin bölgeye ulaşmasıyla birlikte çevre güvenliği arttırıldı. Şahsa müdahale etmek için hazırlıklar tamamlandı. Hızlı ve başarılı şekilde etkisiz hale getirilen T.T, ekiplerce yakalandı. 


İLKİ MİNİBÜSTE

Sakarya'da sokak ortasında pompalı tüfekle dehşet saçan ve tutuklanan şahıs, avukatının itirazı sonrasında tahliye edildi.
Olay, 12 Ekim Çarşamba günü meydana geldi. 47 yaşındaki T.T. isimli eski polis, sırtında çantası ile şehir merkezinden bindiği minibüsle Adapazarı Mithatpaşa Mahallesi Ulu Sokak'a geldi. Minibüste pompalı tüfeği çıkardıktan sonra etrafa ateş etmeye başlayan şahıs, paniğe sebep oldu. Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Özel harekat polislerinin de destek verdiği olayda, şahıs etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi. T.T., avukatının üst mahkemeye başvurması neticesinde tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edildi.


İKİNCİSİ KIZ ARKADAŞIYDI 

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde kız arkadaşını rehin alarak ekiplere zorluk çıkaran ve yaklaşık 4 saat sonra ikna edilen şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Olay, dün Ankara Caddesi üzerinde bulunan 5 katlı binanın 5. katında meydana geldi. Alkol ve uyuşturucu maddenin etkisinde olduğu iddia edilen T.T. (48) isimli eski polis memuru, kız arkadaşını rehin aldı. Yarı çıplak şekilde balkona çıkan şüpheli, elindeki silahla tehditler savurdu. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve çok sayıda polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri hem bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı hem de şahsı ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık 4 saat süren ikna çalışmaları çerçevesinde önce şahsın rehin aldığı kadın kurtarıldı, sonra T.T. gözaltına alındı.
Öte yandan, 5 katlı binanın son katında kız arkadaşını rehin alan T.T.'nin, 12 Ekim 2022 tarihinde Adapazarı Ulu Sokak’ta pompalı tüfekle çevreye rastgele ateş açan kişi olduğu ortaya çıktı. Emniyetteki işlemleri sonrasında adliye sevk edilen şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi

Kaynak: bas