''Allah'ım! Bu kulunu affet ve ona rahmet eyle. Onu cennetinle müjdeler ve ona peygamberlerin, şehitlerin, salih kulların ve doğruların arasına kat. Allah'ım, onun günahlarını bağışla, sevaplarını kabul et, hayır işlerinde ona kat kat ihsan eyle. Onu sıkıntılardan, kabir azabından ve cehennem ateşinden koru. Ona cennetinde en güzel makamı ver. Şüphesiz Sen, bağışlayan ve acıyan bir Rabb'sin."

Fatiha Suresi'nin Arapça ve Türkçe metni:

Arapça: بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيْمِ الْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعٰلَمِيْنَ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيْمِ مٰلِكِ يَوْمِ الدِّيْنِ اِيَّاكَ نَعْبُدُ وَاِيَّاكَ نَسْتَعِيْنُ اِهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِيْمَ صِرَاطَ الَّذِيْنَ اَنْعَمْتَ عَلَيْهِمْ غَيْرِ الْمَغْضُوْبِ عَلَيْهِمْ وَلَا الضَّآلِّيْنَ

Türkçe: Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla. Hamd, alemlerin Rabbi Allah'a mahsustur. O, Rahman ve Rahim olan Allah'tır. Malik (egemen ve sahip) olarak, Din gününün sahibi olan Allah'a hamd olsun. Yalnız sana ibadet eder, yalnız senden yardım dileriz. Bizi dosdoğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet. Gazaba uğrayanların ve sapıklarınkine değil.

Merhumların ruhlarına rahmet, ailelerine ve sevenlerine sabır dileriz.

2 Mart 2024  TARİHİNDE SAKARYA'DA VEFAT EDENLERİN LİSTESİ:

HALİME ALICI
ADAPAZARI - KARAMAN

İSMAİL BAĞLAR
ADAPAZARI - KARAMAN

MEHMET YILGENCİ
ADAPAZARI - KAYRANCIK

NEBAHAT YILDIRIM
ADAPAZARI - TEKELER

MÜHİBBE GÜLER
ADAPAZARI - YAĞCILAR

EMİNE ALAN
ADAPAZARI - YAĞCILAR

BEBEK SHAHED
ADAPAZARI - YAĞCILAR

CAVİT KALAYLAR
ERENLER - HACIOĞLU

RESMİYE AŞÇI
GEYVE - DÜZAKÇAŞEHİR

ALİ KOÇ
HENDEK - RASİMPAŞA

SEVGİLAN GÖYCE
KARASU - İNCİLLİ

SÜRBİYE EŞSİZ
KAYNARCA - ŞEYHTIMARI

SEHER ARI
TARAKLI - YUSUFBEY

Kaynak: Haber Merkezi