3 DÖNEM KURALI 
2024 yılında gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesinde AK Parti’de aday belirleme çalışmaları devam ediyor. Belediye başkanı aday adayı olmak isteyenlerin önümüzdeki günlerde istifa etmesi bekleniyor. Sakarya’da da istifa etmek isteyen ilçe başkanları yoğun mesai içerisinde. AK Parti’de 3 dönem kuralı uygulandığı takdirde; Arifiye, Serdivan, Karapürçek ve Kocaali’de belediye başkanlığında değişikliğe gidecek. 

10 İLÇEDE DEĞİŞİKLİK 
Edinilen bilgiye göre, AK Parti Sakarya’da birçok ilçe başkanının istifa etmesi bekleniyor. Buna göre; AK Parti Arifiye İlçe Başkanı Adnan Akbaş ve Taraklı İlçe Başkanı Mehmet Pilavcı’nın sağlık sorunları nedeniyle, Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir, Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, Karapürçek İlçe Başkanı Ümit Bodur, Kaynarca İlçe Başkanı Ahmet Köseoğlu, Söğütlü İlçe Başkanı Selçuk Kurt ve Ferizli İlçe Başkanı Muhsin Zurnacı’nın ise aday adaylığı için istifa edeceği söyleniyor. 

6 İLÇE ‘DEVAM’ DEDİ 
Erenler İlçe Başkanı Erdal Köse’nin ise kararsız olduğu kulislerde çokça konuşuluyor. Öte yandan Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu, Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem, Pamukova İlçe Başkanı Aziz Burak Çelik ve Geyve İlçe Başkanı Abdullah Özdemir’in ise istifa etmeyeceği, görevine kaldığı yerden devam edeceği söyleniyor. İstifalar, genel merkezin belirleyeceği takvimle açıklanacak. Serkan OK