Hafta sonu gerçekleştirilen yerel seçimlerde 796 bin 924 seçmenin 285 bin 255’inden aldığı oyla birlikte Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Cumhur İttifakı adayı Yusuf Alemdar, dün ilk olarak Sakarya Adliyesi’nde mazbatasını aldı, ardından büyükşehir belediye binasında düzenlenen törenle birlikte görevi Başkan Ekrem Yüce’den devraldı. Törene; TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ali İnci ve Murat Kaya, AK Parti MKYK Üyesi Hülya Terzioğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, belediye başkanları, siyasi parti ve STK’ların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Görevi devreden Ekrem Yüce, “2019 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle, vatandaşlarımızın destekleriyle göreve geldik. 5 yıl boyunca 16 ilçemizin tamamına hizmet götürdük. 200’ün üzerinde projemizi hayata kazandırdık. Sakarya’mızın her yerinde hatıralarımız var. Bu şehirde çalışırken bin bir türlü hadiseler karşısında dimdik durmanın mutluluğu içerisindeyim. Hayat devam ediyor, bundan sonrada devam edecektir. Elbette eksikler var, bu eksiklerin tamamlanacağından şüphem yok. Gönülden çıkan gönüllere dokunur. Biz gönülden çıktık, Sakaryalıların gönlüne girdik. Bu vesile ile hepinizi Allah’a emanet ederken, Yusuf Başkanımıza da başarılar diliyorum.” dedi. 

Görevi devralan Yusuf Alemdar, “Seçimler, demokrasimizin vazgeçilmezidir. Seçimde vatandaşlarımızın destekleriyle Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildik. Yıllardır bu şehirde birçok alanda önemli görevlerde bulunduk. Mazbatamızı aldık. Sayın başkanımızdan görevi de devraldık. İnşallah çıtayı çok daha yükseğe çıkaracağız. Bizde kavga olmaz. Giden kötü olduğu için gitmez, gelen de iyi olduğu için gelmez. Biz de bayrak yarışı vardır.” Diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Yüce, belediyeden ayrılırken, Alemdar da dışarıda kendisini bekleyen Sakaryalılara selamlama konuşması yaptı.

Muhabir: Serkan ARUTAN