Sakaryaspor'da olağan genel kurulun üzerinden 8 gün geçmesine rağmen henüz hiçbir gelişme yaşanmaması tepkilere neden oluyor. Kongrede başkan seçildikten sonra taraftarlara seslenen Gökhan İn, "Ben bir şey söylemiyorum sadece diyorum ki arkanıza yaslanın ve beni seyredin." ifadelerini kullanmıştı. Bu söylemler, taraftarların beklentisini artırmış ve peş peşe transferler ile imzaların geleceği yönünde umutlar oluşturmuştu. Ancak son 8 gündür en ufak bir hareketlilik yaşanmaması, taraftarları hayal kırıklığına uğrattı.

Yönetimden Hareket Bekleniyor

Kongre öncesinde kaynak bulan ve sponsorluk anlaşmaları yapan Sakaryaspor yönetiminin, bu süreçte bazı sıkıntılar yaşadığı öğrenildi. Yeşil-siyahlı yönetim, yeni hafta ile birlikte bu sorunları çözmeyi hedefliyor. Bugünden itibaren öncelikle teknik direktör anlaşmasını tamamlamayı ve ardından 2-3 oyuncuya imza attırmayı planlayan yönetim, 3-4 gün içinde beklenen gelişmeleri kaydedemezse yeni bir yönetim toplantısı gerçekleştirebilir. Başkan Gökhan İn liderliğindeki yönetimin, önümüzdeki 2-3 günü hareketli geçirmesi bekleniyor.

Taraftarlar ise sabırsızlıkla takımdan gelecek olumlu haberleri bekliyor ve yönetimin bir an önce somut adımlar atarak takımın geleceğini şekillendirmesini istiyor. Sakaryaspor camiası, bu sessizlik döneminin ardından gelecek müjdeli haberlerle moral bulmayı umuyor.

Muhabir: Süleyman DOĞRU