Dünyanın 1 numarası Filenin Sultanları dün akşam ABD ile karşı karşıya geldi. Yenilmezlik serisinin son maçında Melissa Vargas 121 Km hız ile dünya rekoru kırdı. Öte yandan Ebrar Karakurt ise VNL'de 1160 sayı ile tarihinin en skorer ismi oldu. 

Dün akşam Türkiye saati ile 23.00'te karşı karşıya gelen Milli takım ile ABD mücadeleye tempolu başladı. ilk seti 25-21 ABD'nin alması üzerine ikinci seti 20-25 sayı ile sultanlar aldı. ABD'nin oyuncularının smaçlarını kritik anlarda kurtaran Gizem Örge ve sayıları birer birer alan Ebrar Karakurt ile Melissa Vargas öncülüğünde üçündü sette 21-25 olarak Filenin Sultanlarının oldu. Son seç maçımızda ise edata organizasyonda dağılan milli takım 25-12 kaybederek setleri 2-2'ye getirdi. Te-breakte ise zirvede yerini korumak isteyen sultanlar 12-15 ile maçın galibi oldu. Böylelikle dünya sıralamasında hanesine 4 puan daha yazdırdı.

HANDE VE ZEHRA YOK

Hande Baladın uçuş sonrasında antremanlarda boyun tutulması sebebiyle etabın 2 maçında libero olarak yer alırken son 2 maçta ise smaçör olarak yer aldı. Ancak sağlık açısından tehlikeye girmemesi adına ilk 6'ya girmedi. Öte yandan Türk duvarı olan Zehra Güneş ise antremanlarda bacağından sakatlık yaşadı. MR'ı çekilen Zehra'nın korkulacak bir şeyi olmadığı belirtilirken tedavilerine ise Türkiye'de yapılacağı öğrenildi. Filenin Sultanları, 11-16 Haziran tarihlerinde Hong Kong'da oynayacağı üçüncü hafta maçlarında Tayland, Dominik Cumhuriyeti, Çin ve Brezilya ile karşılaşacakken Zehra Güneş'in sakatlık sebebiyle kadroda yer almayacağı bildirildi. 

fotoğraf: Türkiye Voleybol Federasyonu

  

Muhabir: Şevval GEÇİN