Kahramanmaraş merkezli 2 depremle birlikte 11 ildeki felaketin yaraları sarılması için Türkiye Tek Yürek oldu. Ülke genelinde olduğu gibi Sakarya’da da herkes depremzedelere yardım etmek için çırpınıyor. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü depremin ilk gününden bu yana aralıksız çalışmasına devam ederken, Serdivan Spor Salonu’nda kurulan yardım merkezine bir çok noktadan yardım gelmeye devam ediyor.

Gelen yardımlar kurum çalışanları tarafından kategorilere ayrıldığı salonda bir çocuk montuna iliştirilmiş not herkesin gözlerinin dolmasına neden oldu. Beyaz bir çocuk montuna yine bir çocuk tarafından yazıldığı anlaşılan duygu yüklü kelimelerde “Sen benim kardeşim sayılırsın. Sana bunları verdim. Bunlar artık senin ve seni çok seviyorum” yazıyordu.

Küçük bir çocuğun yazdığı bu not aslında Türk Milleti’nin 7’den 77’ye nasıl kenetlendiğinin en güzel örneğini ortaya koydu. Öte yandan Sakarya Genlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ve mesai arkadaşlarının gelen yardımlarla ilgili olarak yaptığı çalışmalar ise takdirle karşılanıyor.

Başkan Yüce açıkladı: Şehirdeki riskli binalar tek tek tespit edilecek