İYİ Parti içindeki çalkantılar ve iddialar, özellikle Ümit Dikbayır'ın gündemdeki yerini almış durumda. Milletvekili, partideki ayrılıklar ve kendisiyle ilgili ortaya atılan iddialara dair Sözcü'ye önemli açıklamalarda bulundu.

Dikbayır, iddialara karşı net bir tavır sergileyerek, bunların gerçek dışı olduğunu vurguladı. Eğer iddiaların kanıtlanması durumunda siyaseti bırakmaya hazır olduğunu belirten Dikbayır, bu konuda İYİ Parti Disiplin Kurulu'na ve Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na başvuracağını ifade etti.

"MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA EDERİM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bazı konularda yanıltıldığını söylemesine atıfta bulunan Dikbayır, kendisinin de benzer bir durumda olduğunu belirterek, gerçeği yansıtmayan iddialar karşısında istifaya hazır olduğunu ifade etti. Ümit Dikbayır, şu sözlerle durumu açıkladı: “Genel Başkanımız da bunu açıklamalı. Kendisine, gerçekle ilgisi olmayan bilgileri getirenlerden hesapını sormalı, ‘Beni niçin yanıttınız, dedikoduları niçin getirdiniz?' deyip gereğini yapmalı. Ben başka bir şey istemiyorum. Alnım açık, yüzüm pak. Ne benim, ne ailem, ne sülalemin belediyelerle işi olmamıştır, bundan sonra da olmaz. Bir kuruşluk iş yaptığımı ispatlasınlar milletvekilliğinden istifa ederim."

Dikbayır, sosyal medya üzerinden yönetilen bir Twitter hesabıyla ilgili çıkan iddialara da cevap vererek, konunun doğru olmadığını belirtti. Ayrıca, partideki dedikodu ortamına da dikkat çeken Dikbayır, bu tür dedikoduların partiyi olumsuz etkilediğini ifade etti.