Sakarya Büyükşehir Belediyesine ait raylı sistemler projesi çerçevesinde Resmi Gazete’de yeni karar yayımlandı. Karara göre, Adapazarı-Serdivan Raylı Sistem Hattı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca devralınarak tamamlanacak. Yeni Sakarya Gazetesi olarak Sakaryalı vatandaşa yapılacak olan raylı sistem projesini sorduk. Vatandaşlar, projenin ulaşım konusunda şehre büyük katkı sunacağını söyledi.

“ULAŞIM RAHATLAR”

Yunus Emre Işkın, “Proje hayata geçirildiği takdirde çok memnun olarak bir öğrenci olarak. Okulum ile yurdumun arasındaki yol mesafesi fazla. Dolmuşlar ve otobüsler çok kalabalık, yetmiyor.  Raylı sistem, ulaşımda özellikle trafik konusunda büyük katkı sunacak. Projenin bir önce hayata geçmesini bekliyoruz. Şimdiden Sakarya’ya hayırlı olsun.” dedi.

“SAKARYA’YA YAKIŞACAK”

Fatih Poyraz, “Sakarya’da maalesef ulaşım konusunda büyük bir sorun var. Raylı sistem projesinin hayata geçirileceğini duyduk. Raylı sistem yapıldığı takdirde Sakarya’da ulaşım konusunda rahatlığın olacağına inanıyorum. Bisiklet şehri olan bir şehire  raylı sistemin yakışacağına da tüm kalbimle inanıyorum. Umarım, çalışmalara bir an evvel başlanır.” diye konuştu.

“UMARIM BU SEFER OLUR”

Beytullah Avcı,  “Sakarya yıllardır böyle masalları çok duydu. Yıllardır, raylı sistem yapılacak Sakarya’ya deniliyor. Umarım bu kez masal değil de gerçekten bu proje hayata geçirilir. Raylı sistem konusunda geç kalındığını düşünüyorum. Sakarya hepimizin, iyi olan her şey de bizim faydamıza. Umarım raylı sistem projesi hayata geçirilir, biz de bu sefer yanılan taraf oluruz.” ifadelerini kullandı.

DESTEK VERMELİYİZ”

Alaattin Angın, “Şehrin gelişimi açısından iyi olacağını düşünüyorum. Seçim vaadi olarak kalacağını sanmıyorum. Sakarya halkına büyük bir hizmet olarak görüyorum. Belediyemize ait projenin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılması çok daha iyi. Sakarya halkı olarak faydalı olan tüm projelere destek vermemiz gerekir. Yapılan faydalı projeler, bizim içindir. Vatandaş olarak bizde bu projelere destek vermeliyiz.” dedi.

“GÜVENİMİZ TAM”

Hasan Yılmaz, “Raylı sistem projesinin hayata geçirilmesi büyük bir rahatlığa kavuşuruz. Maalesef otobüs ve dolmuşlar çok fazla kalabalık. Genel olarak yolculuğu ayakta geçirmek durumunda kalıyoruz. Desteğimiz ve güvenimiz tam” derken Recep Yaylı isimli vatandaş da  “Proje kesinlikle şehre katkı sağlayacak. Trafik ve ulaşımda rahatlatabileceğini düşünüyorum. Umarım en yakın zamanda tüm ilçelerde de bu proje hayata geçer.” ifadelerini kullandı. Berat HAYLA