Vali  Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, Türk Polis Teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, onurlarına düzenlenen iftar programında, şehit aileleri ve gazileri ile buluştu. Aynı masalar etrafından dualar eşliğinde oruçlarını açan Vali Karadeniz ve şehit aileleri ile gaziler, bir süre sohbet etti.

Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar; “Vali Yaşar Karadeniz, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş ve rektörlerimizle birlikte İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıldönümü kapsamında şehit ve gazi aileleri onuruna düzenlenen iftara katıldık. Rabbim milletimizin emanetlerine layık olabilmeyi nasip eylesin.” İfadelerini kullandı.

Vali Yaşar Karadeniz ise yaptığı konuşmada, Türk Polis Teşkilatı’nın herkes için, her zaman gurur kaynağı olduğunu söyledi. Ülkenin her bir ferdinin güvenliğinin sağlanmasında, Türk polisinin zorlu görevini başarıyla yürüttüğünü ve bundan sonra da başarıyla yürüteceğini belirten Vali Karadeniz, “Şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Vatan size minnettardır.” dedi. Kubilay ERSOY

Muhabir: Şevval GEÇİN