-Serkan OK'un özel haberi-

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına ve son olarak Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’nde bulunan sivillere yönelik katliama ilişkin Sakarya’daki siyasi partilerin il başkanları gazetemize açıklamalarda bulundu. İl başkanları, saldırıyı sert bir dille kınadı. AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “İsrail, tüm dünyanın gözleri önünde acımasızca insanlığı vurmaya devam ediyor. Sivil yerleşim yerlerini hedef almaya aralıksız devam eden vahşi Siyonizm, son olarak Gazze’de bir hastaneye düzenlediği saldırıda yüzlerce masum insanı katletti. İsrail’in uluslararası hukuku hiçe sayarak sivilleri hedef alan saldırılarını asla kabul etmiyoruz ve en şiddetli şekilde bir kez daha kınıyoruz.” dedi. 

İSRAİL SOYKIRIM YAPIYOR”
Tever, “İnsanlık, tüm dünyanın gözü önünde bu korkunç soykırımı yapmakta olan İsrail'e karşı derhal harekete geçerek Siyonist vahşete artık son vermelidir. Katliamda vefat eden mazlum Filistinlilere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Milletçe Gazze’ye yönelik orantısız ve her türlü insani, ahlaki temelden uzak, barbarca saldırıların karşısında olmaya devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi ‘Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tüm insanlığı harekete geçmeye davet ediyoruz.’ Kardeş Filistin halkının işgale karşı meşru mücadelesini destekliyor, mazlum ve mağdur Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

“İNSANLIK KATLEDİLİYOR”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, “Artık yeter! Filistin'de Gazze'de bir kez daha insanlık katlediliyor. Dünya her zamanki gibi üç maymunu oynuyor. İsrail işgal güçlerinin bir hastaneyi hedef almasının sonrasında bine yakın insan hayatını kaybetti. Bu alçakca saldırıyı en güçlü şekilde kınıyorum. Soykırım yapan İsrail işgalini sona erdirecek fiili adımlar bir an önce atılmalıdır.” dedi. 

“MAZLUMLARIN YANINDAYIZ”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Oğuz Alkaş, “Hastane saldırısını yapanlar “esfel-i sâfilîn”dir. MHP Sakarya İl Başkanlığı olarak önceki gün Filistin’de hastane saldırısını ve saldırının müsebbiplerini lanetliyoruz.Sivil halkı hedef alan çoluk çocuk yaşlı kadın hasta demeden hunharca bombalar yağdıran bir zihniyeti insan diye tanımlamak insanlığa hakarettir. Cinayete sessiz kalanlar katilin suç ortaklarıdır. MHP olarak mazlum Filistinli kardeşlerimizin ve tüm dünya mazlumlarının sonuna kadar yanındayız ve destekçisiyiz.” diye konuştu.  

“İNSANLIK SUÇU İŞLENİYOR”
İYİ Parti İl Başkanı Serdip Dokumacı, “İsrail’in son olarak Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ne yönelik yapmış olduğu saldırıyı sert bir şekilde kınıyoruz. Bu bir vahşet ve terördür. Burada İsrail insanlık suçu işlemektedir. Kimse buna sessiz kalmamalı. Bütün dünya bu olaya müdahil olmalıdır. Sivil bebeklerin ve insanların ölmesi bütün vicdanlarımızı yaralamıştır. En ağır şekilde kınıyor ve lanetliyoruz.” dedi. 

“SÖZ BİTTİ İCRAAT ZAMANI”
Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, “Yapılan saldırıyı kınıyoruz, lanetliyoruz. Bu yapılan saldırılar İsrail’in güçlü olmasından kaynaklanmıyor. Dünyada yaşayan güç sahibi insanların ve aciz hükümetlerin sessizliğinden kaynaklanıyor. Saladırı, Türkiye’de duyulur duyulmaz herkes kendi evladına kendi ailesine yapılmış gibi hissederek meydanları doldurdu. Sakarya halkına teşekkür ediyoruz. Bu eylemlerin yapılmasının iki sebebi vardır.  Biri insanların imani ve insani gereklilikleri olarak tepki göstermeleri. iki mevcut iktidarın yani Sayın Cumhurbaşkanının uluslararası cemiyetlerde ‘bak  benim halkım bu olaya karşı duruyor bende karşı durmak zorundayım diye’ elini kuvvetlendirmesi için. İktidar sahiplerinin, millet vekilleri’nin kınamasını değil icraat yapmasını istiyoruz ve halk olarak gerekli desteği gösteriyoruz. Oradaki zulmü durdurmak için bütün çabanızı göstermenizi bekliyoruz. Artık söz bitmiştir icraat vaktidir. İsrail laftan sözden değil ancak güçten anlar, sizi güç kullanmaya davet ediyoruz.” dedi.