EĞİTİM HABERLERİ Bu haber 804 kez okundu
21 Kasım 2020, Cumartesi - 16.56

Uğur Okulları Uzaktan Eğitime devam edecek

Sakarya Uğur Okulları Kurucu Müdürü Yavuz Müftüoğlu, 2020-2021 eğitim öğretim dönemine Covid-19 tedbirleri kapsamında 23 Kasım itibariyle uzaktan eğitimle devam edeceklerini belirtti.

Uğur Okulları Uzaktan Eğitime devam edecek

Yavuz Müftüoğlu; ‘’52.yılını kutlayan global, çağdaş ve yenilikçi bir eğitim kurumu olarak, uzaktan eğitim sürecinde de öğrencilerimize en iyi eğitimi sunmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye’nin 51 ilinde 109 okulumuzda tüm öğrencilerimizi aynı kalitede eğitimle buluşturuyoruz.

Uğur Okulları olarak uzaktan eğitim sürecinde de öğrencilerimizin;akademik ,sosyal,duygusal ve fizksel gelişimini destekleyen ASDF modelimizi uygulamaya devam edeceğiz.Hedefimiz,öğrencilerimizin öz güvenli, sorumluluk sahibi ve çok yönlü dünya vatandaşları olarak yetişmelerini sağlamaktır.

3 yıldır okulumuzda aktif olarak kullandığımız, kişiye özgü ve yapay zeka tabanlı dijital öğrenme-öğretme platformumuz Metodbox ile geçtiğimiz yıl okulu eve taşıdık. Bu yıl canlı derslerimizi de Metodbox’a taşıyarak bir ilki gerçekleştiriyoruz.Metodbox içerisine entegre edilen, yerli ve eğitim odaklı görüntülü görüşme sistemi SeeMeet ile dijital okul ortamının ihtiyaçları tek bir uygulama içinde tutuluyor. Mühendislik ekibi ve yaklaşık 10 yıl süren yatırımla hayata geçirilen dijital eğitim sistemimiz Metodbox ile her gün75 bin kullanıcı eğitime kesintisiz devam ediyor.

Avrupa’nın en iyi 10 yazılımı arasında yer alarak ödül kazanan dijital öğrenme-öğretme platformumuz Metodbox ile LGS ve YKS ye hazırladığımız öğrencilerimizin Türkiye dereceleriyle gurur duyuyoruz. Yarım asrı aşkın sınavlara hazırlık deneyimimizden aldığımız güçle hayata geçirdiğimiz çalışmalarla bu yıl da öğrencilerimizin sınavlarda üstün başarı elde etmelerini amaçlıyoruz.

2020-2021 eğitim öğretim döneminde de uzaktan eğitim sürecinde derslerimizin kesintisiz devam edeceğini, online deneme sınavlarının, etütlerin, kulüp faaliyetlerinin, etkinliklerin, yarışmaların ve proje hazırlıklarının aralıksız süreceğini belirtmek isterim. Yüz yüze eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitimde de öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları her an yanlarındayız.’’dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...