Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle 10 büyük şehrimizde binlerce bina yerle bir oldu. Tüm kurumların seferber olduğu felakette arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Hatay da en büyük hasarı alan ve çalışmaların devam ettiği şehirlerimizden biri. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bölgede yapılan çalışmalara ilişkin son bilgileri paylaştı. 

TSK tüm kışla ve tesislerini depremzelere açtı

Hatay'da şu an sadece Hatay Havalimanı'nın kapalı olduğunu belirten Bakar, TSK'nın tüm kışla ve tesislerini depremzedelere açtığını söyledi. 

"Hatay'da 4 binden fazla Mehmetçik görev yapıyor"

Hatay'da şu an 4 binden fazla Mehmetçiğin görev yaptığı belirten Akar, şu ifadeleri kullandı:

Şu an sadece Hatay Havalimanı kapalı. Orada da çok yoğun çalışmalar sürüyor. Tüm hava araçlarımızı seferber ettik ve bu çerçevede 500'den fazla uçak sortisiyle deprem bölgesine personel ve malzeme naklini destekliyoruz.

Yarın sahra hastanelerinin buraya sevki söz konusu. Yarın sabahtan itibaren Hatay'a nakletmeye çalışacağız. Tüm hava araçları geri dönüşte depremzedeleri tahliye etti.

TSK, tüm kışla ve tesislerini depremzedelere açtı. Hatay'da şu anda 4 binden fazla Mehmetçik görev yapmakta, canla başla mücadeleye katılmaktadırlar.