KONGRE KARARI ALINMIŞTI
Trabzonspor'da hafta içerisinde yönetim kurulu kongre kararı alırken Başkan Ahmet Ağaoğlu da istifa ettiğini duyurmuştu. İstifa sonrası Asbaşkan Ertuğrul Doğan'ın başkan adayı olması beklenirken sosyal medyada taraftarlar birlik olarak harekete geçti.

TARAFTARLAR HAREKETE GEÇTİ
Trabzonspor'a uzun süre sonra şampiyonluk yaşatan, iki Süper Kupa ve bir Türkiye Kupası kazanan Ağaoğlu'na geri dönmesi yönünde çağrıda bulunan taraftarlar #Ağaoğluyeniden etiketiyle yüzlerce paylaşım yaptı. Taraftarlar Trabzonspor'u düştüğü kaos ortamından yine Ağaoğlu'nun çıkarabileceğini belirtti.

12 BİNİ AŞKIN TWEET ATILDI
Ağaoğlu'nun yeniden aday olması gerektiğini görüşünü savunan bordo-mavili taraftarlar kısa süre içinde '#AğaoğluYeniden' etiketiyle 12 binin üzerinde tweet attı. Bu gelişme sonrasında Ağaoğlu'nun kongrede aday olup olmayacağı merak konusu olurken dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı.

"ADAY OLACAK" İDDİASI
Taraftarlar Ağaoğlu'na çağrıda bulunurken dikkat çeken iddialar da gündeme gelmeye başladı. İddialara göre Ahmet Ağaoğlu, gerçekleşecek olan kongreye yeni bir liste ile girmek için çalışmalara başladı. Ağaoğlu'nun kulübü rahatlatacak maddi gücü bulması durumunda yeni bir yönetimle yeniden aday olabileceği öne sürüldü.