Sakarya Ticaret Borsası’nın (STB) sanatın evrensel dilinden ilham alarak sosyal sorumluluk kapsamında kurduğu ve 9 Haziran’da ilk çalışmalarını başlayan STB Korusu, 12 Temmuz Çarşamba günü Adapazarı Orhangazi Kültür Merkez’inde dinleyicilere keyifli bir konser deneyimi yaşatmıştı.

YENİ DÖNEM

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Koromuz geçtiğimiz temmuz ayında Türk Halk müziğinin güzel eserlerinin seslendirildiği ilk konserini gerçekleştirdi. Yeni çalışma döneminde daha güzel işler icra edeceğimize inanıyorum. Sosyal sorumluluğumuzun bir parçası olarak müziğe olan sevgi ve bağlılığı paylaşan amatör ve profesyonel müzisyenleri bir araya getirmek, birlikte güzel eserle icra etmek bizim için çok önemli. Koromuzun müzik direktörlüğünü üstlenen deneyimli müzisyen İlker Gökkaya teşekkür eder, yeni dönem çalışmalarında kendisine ve ekipte yer alan arkadaşlara başarılar dilerim. Bu dönem de koromuza katılarak müzikal bir yolculuğa çıkmak isteyen tüm müzikseverleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.” ifadelerine yer verdi.

6 Ekim günü başlayan koro çalışmaları her hafta cuma günü saat 17.30 – 19.30 saatlerinde gerçekleşecektir. Sakarya Ticaret Borsası Korosu’na katılmak isteyen sanatseverler, başvuru ve detaylı bilgi için 0541 503 42 54 iletişim numarasına ulaşabilirler.