Sofuoğlu, milletvekili olduğu ilk hafta pişmanlık yaşadığını ve istifa etmek için her yolu denediğini belirtti. Beş yıllık milletvekilliği kariyerini "Hayatımın en büyük hatasıydı" şeklinde değerlendiren Sofuoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Mahvoldum 3 haftada taleplerden, isteklerden, beklentilerden, partinin 'şuraya git, buraya git' demelerinden. Kariyerimin zirvesiydi, deli gibi para kazanıyordum. Yarışları bıraktırdı bana, rahat rahat hayat yaşayacaktım ben, 'bu ne abi' dedim. 'Sakın öyle bir şey yapamazsın, biz sana güvendik, çok kötü reklam yaparlar, bunu kullanırlar' filan beni caydırdı."

Altaylı'nın "Bir daha milletvekilliği yapmazsın, değil mi?" sorusuna Sofuoğlu, "Hayır, hayatımdaki en büyük hatalardan biriydi Cumhurbaşkanına orada 'Yaparım' demek. Ama bilseydim biraz milletvekilliği nasıl bir şey olduğunu... Hayatımın büyük hatasıdır" şeklinde yanıt verdi.

Sofuoğlu'nun bu açıklamaları, siyasette ve spor dünyasında ilgi çeken bir ismin yaşadığı iç çatışmayı ve pişmanlığı gözler önüne serdi.

Kaynak: Sakaryasondakika