CUMHUR İTTİFAKI İKİ FİREYLE KAZANDI

AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı kesin olmayan sonuçlara göre 15 ilçede zafer elde ederken, Pamukova’yı Saadet Partisi, Hendek’i de Büyük Birlik Partisi adayı kazandı

SİYASET 31.03.2019, 23:57 31.03.2019, 23:57
CUMHUR İTTİFAKI İKİ FİREYLE KAZANDI

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı Büyükşehir de dahil olmak üzere 15 belediyede zafer kazandı. Büyükşehir’de Ekrem Yüce rekor oyla seçilirken Adapazarı’nda Mutlu Işıksu, Serdivan’da Yusuf Alemdar, Erenler’de Fevzi Kılıç, Arifiye’de İsmail Karakullukçu rahat kazandı. En yüksek oyu Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan aldı. AK Parti Söğütlü, Kocaali, Geyve, Sapanca ve Ferizli’de de rahat kazandı. Karapürçek ve Kaynarca ilçelerinde başlarda kötü gelen sonuçlar sandıkların açılmasıyla AK Partili adayların lehine döndü. MHP’nin Taraklı adayı İbrahim Pilavcı da yüzde 60’ın üzerinde oy alarak seçimi rahatlıkla kazanmasını bildi.

BÜYÜKŞEHİR
Büyükşehir Belediye Başkanlığını, kesin olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı AK Parti adayı Ekrem Yüce kazandı. Girmiş oldukları bu seçimde kendilerine yürekten destek veren AK Parti ve MHP teşkilatlarına teşekkür eden Yüce, "Şu anda Sakarya’mız, farklı bir gelişme olmazsa eğer Cumhur İttifakı'na büyük destek veren 3. il oldu. Burada emeği geçen, bizlere maddi manevi destek veren herkese teşekkür ediyorum. 4 ay 4 gündür meydanlardayız. Devamlı birlikte çalıştığımız, nefeslerini kesmeyen, yorulmayan, gecesini gündüzüne katan bütün gizli ve aşikar kahramanlarımızı yürekten tebrik ediyorum." dedi. Yüce, bundan böyle Sakarya'nın büyükşehir belediye başkanı olacaklarını, hiç kimseyi ayırt etmeyeceklerini vurgulayarak, şöyle konuştu: "Hiç kimseye ayrım yapmadan, sen, ben demeden, zayıftır, güçlüdür demeden, zengin, fakir demeden ne gerekiyorsa hizmet ayrımı yapmadan Sakarya’mızın hizmetinde olmak için aranıza gelmiş bulunmaktayız. Bu hizmetkarlığımızın Sakarya'ya hayırlar getirmesini diliyorum. Ana vizyonumuz ve misyonumuz, evvela vatandaşlarımızın gelir düzeyini arttırıcı birtakım yatırımlar yapmak olacak. İkincisi yine vatandaşlarımızın yaşam standardını yükseltici yatırımlarımızı yapmak. Üçüncüsü ve en önemlisi, içinizdeki en zayıfınız hak ve haklı karşısında bizim yanımızda en güçlüsü olacaktır, içinizdeki en güçlünüz hak karşısında bizim yanımızda en güçsüz ve en zayıfınız olacaktır."

ADAPAZARI
Adapazarı ilçesinde belediye başkanlığını, kesin olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı AK Parti adayı Mutlu Işıksu kazandı. Adapazarı halkına kendilerine başkanlık görevini verdiği için teşekkür eden Işıksu, "En yakın oy oranına baktığımızda neredeyse iki katından daha fazla oy oranıyla... Bu bizim çok çalışmamız, milletimize çok güzel hizmetler yapmamız gerektiğiyle ve bize güvendiğiyle ilgili bir mesajdır. Dolayısıyla biz de bu mesaja layık olmak için 7/24, gece gündüz milletimize hizmet edeceğiz inşallah." Dedi. Mutlu Işıksu, önceki seçimlere göre daha uzun süren bir kampanya dönemi yaşadıklarını anlatarak, "Ama çok bereketli oldu. Çok sayıda vatandaşımızla buluşma imkanı oldu ve dertleştik, paylaştık. Nasıl bir hizmet ve yönetim anlayışımızın olacağını paylaştık. Zaten Cumhur İttifakı'yla çıktığımız bu yolda, milletimizin bu teveccühüne, güvenine de layık olmaya çalışacağız." diye konuştu. 

SERDİVAN
Serdivan ilçesinde belediye başkanlığını, kesin olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Yusuf Alemdar kazandı. AK Parti Serdivan İlçe Başkanlığı önünde seçmenlere hitap eden Alemdar, bugüne kadar gösterdikleri vefa ve samimiyet için partililere teşekkür etti. Partililerin kendisini hiç yalnız bırakmadığını belirten Alemdar, "Bizimle beraber Türkiye'deki tüm illere, ilçelere örnek olacak şekilde bir çalışma ortaya koydunuz, bunun için hepinize çok teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı'nın belediye başkanı olarak, 10 yıldır sizleri üzmedik, aldatmadık, yanıltmadık, başınızı öne eğdirmedik, inşallah bundan sonraki 5 yıl içerisinde yine beraber çalışacağız." diye konuştu. Alemdar, meclis üyeleriyle Serdivan'ı geliştirmeye ve ilçeye hizmet etmeye gayret edeceklerini belirterek, "Bu desteğe, bu gayretinize, samimiyetinize çok teşekkür ediyorum. Sevinmek hakkınızdır, taşkınlık yapmadan, başkalarını da çok fazla üzmeden sevinebilirsiniz. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin." ifadesini kullandı. 

ERENLER
Erenler ilçesinde belediye başkanlığını, kesin olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı AK Parti adayı Fevzi Kılıç kazandı. Kılıç, oy tasnifi sonucunda, Erenler'de başkan seçildiğini açıkladı. Sahada 75 gün Erenler ilçesinin her kesimine hitap ettiklerini, bir araya geldiklerini, dertlerini dinlediklerini, projelerini anlattıklarını aktaran Kılıç, "Sandık iradesine saygılıyız. Çıkan sonuç, güzel ve beklediğimiz bir sonuç. Allah nasip ederse tabii bir sorumluluk var, almış olduğumuz sorumluluğu en güzel şekilde yerine getireceğiz. İnşallah Erenler haklımızın bize vermiş olduğu emanetin en güzel karşılığını seçimlerden sonra vereceğiz." dedi. Kılıç, MHP İlçe Başkanı, yönetimi, kadın ve gençlik kolları ile meclis üyesi adaylarına teşekkür ederek, "Hakikaten kendileri sonuna kadar bütün programlarımızda vardılar, ilişkilerimizi son derece iyiydi. Beraberce bir seçim süreci geçirdik, ittifaktan dolayı memnunuz." diye konuştu.

FERİZLİ
Ferizli ilçesinde belediye başkanlığını, kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı İsmail Gündoğdu kazandı. Gündoğdu, yaptığı açıklamada, oy tasnifi sonucunda, Ferizli'de başkan seçildiğini açıkladı. İsmail Gündoğdu, "Söylenecek çok fazla bir şey yok. 76 günlük maratonun taçlandığı gün inşallah" dedi.

TARAKLI
Taraklı ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre MHP Adayı İbrahim Pilavcı kazandı. Pilavcı, oy tasnifi sonucunda Taraklı'da başkan seçildiğini açıkladı. Dertlerinin bundan sonraki süreç olduğunu belirten Pilavcı, "Allah bizi mahcup etmesin, sözler verdik. Burada kardeşlik kazandı, ittifakı güçlendirdik. Önceki oyların üzerine oy kattık. Tek derdimiz bundan sonraki süreç" ifadelerini kullandı.

AKYAZI
Akyazı ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı AK Parti adayı Bilal Soykan kazandı. Kendileriyle hareket eden MHP ile AK Parti teşkilatındaki herkese ve ilçe halkına teşekkür eden Soykan, "Akyazı güzel olacak ve bunu hep beraber yapacağız. Akyazı'nın neye ihtiyacı varsa ne gerekiyorsa onu yapacağız. Ne söz verdiysek Allah'ın izniyle hepsini yapacağız. MHP teşkilatı ve AK Parti teşkilatındaki herkese ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Emanetiniz emin ellerde." diye konuştu. 

SÖĞÜTLÜ
Söğütlü ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Koray Oktay Özten kazandı. Özten, oy tasnifi sonucunda, Söğütlü'de başkan seçildiğini açıkladı. Sonuçların Türkiye, Sakarya ve Söğütlü'ye hayırlı olması temennisinde bulunan Özten, şunları kaydetti: "Bundan sonra herkesi kucaklayacağız, beraberce çalışacağız. Seçim bitti, çalışmaya başlayacağız artık. Kazasız, belasız bir seçim süreci geçti. Bundan dolayı da bütün aday arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgi çerçevesinde ve birbirimizi kırmadan seçim süreci geçirdik. Beni seçmeyenlere seslenmek istiyorum; biz artık bir ve beraberiz. Komple Söğütlü’yüz. Beraberce elimizden geleni yapacağız inşallah."

ARİFİYE
Arifiye ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı İsmail Karakullukçu kazandı. Karakullukçu, yaptığı açıklamada, yeniden belediye başkanı seçildiğini söyledi.  Seçim sonuçlarının Arifiye'ye ve memlekete hayırlı olmasını temenni eden Karakullukçu, "Bu seçim sürecinde eksikleri görerek ve telefi ederek, milletimize ve Arifiye’mize en güzel şekilde hizmet edeceğiz. Kaldığımız yerden eksikleri tamamlaya tamamlaya inşallah hizmetlerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu. 

KOCAALİ
Kocaali ilçesinde belediye başkanlığını, kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Ahmet Acar kazandı. Üçüncü döneminde kendisini seçen vatandaşlara teşekkür eden Acar, "Cumhur İttifakı'nın enerjisini, heyecanını sandığa yönlendirmiş olmanın sonucu diye düşünüyorum. Seçmenlerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah Türkiye genelinde de Cumhur İttifakı'nın başkanlıkta aldığı oyun üzerinde oy alarak yüzümüzün güleceğini, ilçemiz için daha güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

KARAPÜRÇEK
Karapürçek ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Orhan Yıldırım kazandı. Zor bir seçim süreci yaşadıklarını ve bir dönem daha göreve getirildikleri anlatan Yıldırım, "Bir dönem daha buradayız. Halkımıza hayırlı hizmetler yapar, bu teveccühü karşılıksız bırakmayız inşallah." ifadelerini kullandı.

KARASU
Karasu ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı AK Parti adayı İshak Sarı kazandı. Sonuçların, ülkeye, millete ve ilçeye hayırlı olmasını dileyen Sarı, "Seçim sonuçları kesinleştikten sonra ivedi olarak iş başına geçmek istiyoruz. Bu başarı, ittifakın sonucudur." ifadelerini kullandı.

GEYVE
Geyve ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı AK Parti adayı Murat Kaya kazandı. Kaya, yaptığı açıklamada, oy tasnifi sonucunda, Geyve'de yeniden başkan seçildiğini bildirdi. Kendisiyle yol yürüyen Cumhur İttifakı üyelerine, dua eden ve sandığa sahip çıkan vatandaşlara şükranlarını sunan Kaya, "Şunu görüyorum ki gerçekten omzumuza büyük bir yük yüklediniz. Bize durmak yakışmaz, önümüzdeki 5 yıl içerisinde de sizlerle beraber çok güzel hizmetler yapacağız." ifadelerini kullandı.  Kaya, bundan sonra bütün güçleriyle hizmet etmeye odaklanacaklarını vurguladı.

HENDEK VE PAMUKOVA
AK Parti’nin eski ilçe başkanı Ali Kemal Sofu’yu aday gösterdiği Hendek’te seçimi Büyük Birlik Partisi (BBP) adayı Turgut Babaoğlu rakibine fark atarak kazandı. Mevcut başkan Cevat Keser ile girilen Pamukova Belediye başkanlık seçiminin galibi ise büyük bir farkla Saadet Partisi adayı Güven Övün oldu.

Yorumlar (0)
banner35
3
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 08 Mart 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 27 60
2. Galatasaray 28 58
3. Fenerbahçe 27 55
4. Trabzonspor 27 51
5. Hatayspor 28 46
6. Alanyaspor 27 43
7. Gaziantep FK 28 43
8. Karagümrük 28 41
9. Göztepe 27 36
10. Antalyaspor 27 35
11. Sivasspor 27 34
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 28 31
14. Kayserispor 27 31
15. Kasımpaşa 27 29
16. Başakşehir 28 29
17. Rizespor 27 28
18. Ankaragücü 27 26
19. Erzurumspor 27 26
20. Denizlispor 27 24
21. Gençlerbirliği 27 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 25 53
2. Samsunspor 25 50
3. İstanbulspor 25 47
4. Adana Demirspor 25 45
5. Altınordu 25 45
6. Altay 25 44
7. Tuzlaspor 25 41
8. Ankara Keçiörengücü 25 40
9. Bursaspor 25 34
10. Ümraniye 25 34
11. Bandırmaspor 25 32
12. Boluspor 25 29
13. Menemenspor 25 27
14. Adanaspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 25 22
17. Ankaraspor 25 16
18. Eskişehirspor 25 7
Takımlar O P
1. Man City 28 65
2. M. United 28 54
3. Leicester City 28 53
4. Chelsea 27 47
5. Everton 26 46
6. West Ham 26 45
7. Liverpool 28 43
8. Tottenham 26 42
9. Aston Villa 26 40
10. Arsenal 27 38
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 28 35
13. Crystal Palace 27 34
14. Southampton 27 33
15. Burnley 28 30
16. Newcastle 27 27
17. Brighton 27 26
18. Fulham 28 26
19. West Bromwich 28 18
20. Sheffield United 28 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 25 59
2. Barcelona 26 56
3. Real Madrid 26 54
4. Sevilla 25 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 26 37
8. Celta de Vigo 26 33
9. Granada 25 33
10. Levante 25 32
11. Athletic Bilbao 24 30
12. Valencia 26 30
13. Osasuna 26 28
14. Cádiz 26 28
15. Getafe 26 27
16. Real Valladolid 26 25
17. Elche 25 24
18. Eibar 26 22
19. Deportivo Alaves 25 22
20. Huesca 26 20