Sakarya Emniyeti, Serdivan'daki fuhuş operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor. Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, geçtiğimiz günlerde Serdivan'daki bazı kafelerde erkek müşteriler edinen ve ardından kiraladıkları evde para karşılığı birlikte olan kişileri tespit etti.

İhbar üzerine harekete geçen ekipler, 36 yaşındaki S.K. ve 42 yaşındaki H.B. adlı iki Türk erkeğin, Özbekistan'dan getirilen kadınları zorla çalıştırdığını belirledi. Asayiş Şube Müdürlüğü ve Ahlak Büro Amirliği ekipleri, fuhuş evi olarak kullanılan mekana düzenledikleri baskında, fuhuşa aracılık eden iki erkekle birlikte üç Özbek kadını gözaltına aldı.

Zanlılar, sorgulamalarının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Gözaltına alınan Özbek kadınların sınır dışı işlemleri başlatılırken, fuhuş için kullanılan ev polis tutanakları doğrultusunda yetkililer tarafından mühürlendi. Sakarya Emniyeti, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla bu tür operasyonlara kararlılıkla devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: basın bülteni