AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, partisinin çalışmaları hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Seçimlerin hemen ardından detaylı bir yaz çalışma takvimini uygulamaya başladıklarını belirten Tever, "Bir yandan milletvekillerimiz, bir yandan ilçe başkanlarımız ve belediye başkanlarımızla hep birlikte sahadayız, faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. 1 Nisan itibariyle verilerimizi önümüze koyduk ve bir sonraki seçimler için çalışmalarımıza hızla başladık. Malum, sayılı günler çok çabuk geçiyor. AK Parti teşkilatlarımız da dinamizmi ve enerjisiyle ilçelerimiz ve mahallelerimiz için yatırım ve hizmet manasında ellerinden geleni yapmak adına faaliyetlerine devam ediyor" dedi.

Gönül Belediyeciliği Vurgusu

Tever, 1 Nisan itibariyle gönül belediyeciliğine başladıklarını ifade ederek, şehirde her kesime dokunmaları gerektiğini belirtti. "AK Parti’mizin şehrimize kazandırdığı eğitim, ulaşım, sağlık gibi birçok alandaki yatırımlarla şehrimizi daha iyi yarınlara taşıma arzusundayız. Yaptığımız icraatların da sahada vatandaşlarımıza iyi bir şekilde aktarılması gerekiyor. Bu konuda yasama faaliyetlerinin yanında milletvekillerimizi fırsat buldukça arazide vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Cuma günleri halk buluşmaları kapsamında il başkanlığımızda milletvekillerimizi vatandaşlarımızla bir araya getiriyoruz. Pazartesi günleri vekillerimiz ilçelerde saha programları icra ediyor," diye konuştu.

"Milletimizle Bir ve Beraberiz"

Başkan Tever, AK Parti kadroları olarak her zaman milletle bir ve beraber olduklarını vurguladı. "Genel Başkan Yardımcımız, TBMM KEFEK Başkanımız, milletvekillerimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek için gayret gösteriyoruz. Milletvekillerimiz ile yaptığımız aylık toplantılarımızda Sakarya’mızın yatırımlarının takibi ve hayata geçmesi noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Bakanlıklarımızla sürekli diyalog ve istişare halinde şehrimize daha fazla yatırımın getirilmesi mücadelesi içerisindeyiz. Hayat pahalılığı ve enflasyondan kaynaklı sorunların da toplumda, bilhassa sabit ücretle çalışanlarda oluşturduğu yükün farkındayız" ifadelerini kullandı

"Çözümün Adresi AK Parti"

Tever, ekonomik sorunların çözümünün AK Parti'nin öncelikli gündemi olduğunu belirtti. "Milletimiz müsterih olsun ki bu sorun, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükumetimizin de bir numaralı gündem maddesidir. Bu sorunu, ülkeye ve millete hiçbir faydası olmayan popülist politikalarla değil, kalıcı refah artışını sağlayarak çözmenin gayreti ve çabası içerisindeyiz. Hiç şüphesiz ki daha önce olduğu gibi ülkemizin başına gelen sorunların çözüm adresi her zaman AK Parti olmuştur, Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. AK Parti’mizin rekorlarla dolu 22 yıllık eser, hizmet, yatırım ve reform mirası da yine bu yolda en büyük teminatımız olmaya devam edecek. İnşallah bu konuda uzman isimlerin de ifade ettiği gibi önümüzdeki aylardan itibaren enflasyonun ateşinin düştüğünü hep birlikte görmüş olacağız. Bizler teşkilatlar olarak Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, milletimizin gösterdiği istikamette ilerlemeye devam edecek, çalışmalarımızı aynı azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz" diye konuştu.

Muhabir: Şevval GEÇİN