TABURCU EDİLDİLER

Merkez Haber Ajansı, hastaneye kaldırılanlar arasında 80 yaşında bir erkek ve 86 yaşında bir kadının da bulunduğunu ve midelerinin yıkanmasının ardından taburcu edildiklerini bildirdi. 

Tayvan medyasında yer alan haberlere göre en az üç kişi, Tayvan'daki başkanlık yarışında kampanya hediyesi olarak dağıtılan renkli sıvı çamaşır deterjanı kapsüllerini yanlışlıkla yedikten sonra hastaneye kaldırıldı.

ŞEKER SANMIŞLAR

Ajansın haberine göre, kurbanlardan biri kapsülleri şeker sandığını söyledi.

Kapsüller, Milliyetçi Parti adayı Hou Yu-ih ve aday arkadaşının fotoğraflarının yer aldığı kısmen şeffaf bir ambalaj içinde geldi. Torbanın üzerindeki yazıda, üçlü yarışta Milliyetçi adayın oy pusulasındaki yeri olan "3 Numaraya Oy Verin" yazıyor ve her bir kapsülün sekiz kilograma kadar kıyafeti yıkayabileceği belirtiliyor.

ÖZÜR DİLEDİLER! 

Bir milliyetçi kampanya ofisi yaklaşık 460,000 kapsül dağıttı. Haber ajansı, Tayvan'ın merkezindeki ofisin başkanı Hung Jung-chang'ın olaydan dolayı özür dilediğini söyledi.

SET iNews'te yayınlanan bir videoda Hung, "Bir sonraki evden eve ziyaret dalgasında bu tür kampanya materyalleri dağıtmayacağız. Ayrıca taban örgütlerimiz aracılığıyla köylülerimize bunların şeker değil çamaşır topu olduğunu vurgulayacağız” dedi.

Haber ajansı, hastaneye kaldırılanlar arasında 80 yaşında bir erkek ve 86 yaşında bir kadının da bulunduğunu ve midelerinin yıkanmasının ardından taburcu edildiklerini söyledi. Milliyetçi Parti, Çince adı olan Kuomintang ya da KMT olarak da biliniyor. 

KAYNAK: Merkez Haber Ajansı // Yeni Sakarya Haber Merkezi 

Editör: Haber Merkezi