Geçitteki kurtarma çalışmaları kameralara yansırken kaybolan 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldı, 2 kişiyi ise arama çalışmaları sürüyor.

Şanlıurfa'da dün akşam saatlerinde bastıran sağanak yağış hayatı olumsuz yönde etkilerken, sabah saatlerinde etkili oldu. Sele dönüşen yağışlar nedeniyle kentteki çok sayıda sokak ve cadde su altında kaldı. Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni su basarken kentte eğitime 1 gün ara verildi.

BİR KADIN VE ÇOCUK HALATLA KURTARILDI
Kentin merkezinde bulunan köprülü Abide Kavşağı'nın altından araçlarıyla ilerlemeye çalışan vatandaşlar, sel sularına kapıldı. Can pazarının yaşandığı kavşakta 1 kadın ile 1 çocuk son anda vatandaşlar tarafından halat atılarak bulunduğu yerden kurtarıldı. Sel sularıyla taşan kavşakta 2 itfaiye eri ile 4 vatandaşın sel sularına kapıldığı belirtilirken, su altı arama ve kurtarma dalgıç ekipleri arama kurtarmaya çalışması başlattı.

2 KİŞİ HALEN ARANIYOR
Çalışmaların ardından kaybolan 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı açıklanırken, halen kayıp olan 2 kişi için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.