Sakarya U18'ler Ligi play-off mücadeleleri önceki gün oynanan maçlar ile birlikte sona erdi. Play-off'ları birinci sırada tamamlayan Bekirpaşaspor, gruplara kalmaya hak kazanan ilk takım oldu. Günün bir diğer maçında ise Tekspor ile Erenlerspor karşı karşıya geldi. Erenlerspor'u Erenlerspor'u Recep'in 2, Yakup ve Görkem'in 1'er golüyle mağlup eden Tekspor, gruplara gitmeye hak kazanan ikinci takım oldu. Kırmızılı beyazlı genç futbolcular, maçın ardından büyük sevinç yaşadı. 

YEMEKTE KUTLADILAR
U18'ler Ligi play-offlarda son maçında Erenlerspor U18 takımını 4-0 mağlup ederek gruplara gitmeye hak kazanan Tekspor U18, galibiyeti maç sonrasında yemek yiyerek kutladı. Kutlama yemeğine, Tekspor Başkanı Fevzi Çolak, antrenörler Bayram Çolak ve Naim Beriş, yönetim kurulu, sporcu aileleri ve Tekspor U18 takımı katıldı. Keyifli geçen kutlama yemeği neşeli anlara sahne oldu. 

"BAŞARILAR DİLİYORUM"
Erenlerspor galibiyetinin ardından konuşan Tekspor Kulüp Başkanı Fevzi Çolak; "Önemi çok büyük olan son maçımızda Erenlerspor'u yendik ve şampiyon olduk. Zaten futbolcu kardeşlerimiz de gruplara kalmak için ellerinden geleni yapcaklarına dair maçtan önce söz vermişti. Bütün futbolcu kardeşlerimin alınlarından öpüyorum. Öte yandan U18 takımımız, A takımımızı temsil ediyor. A takımımız da bu sezon şampiyonluğa oynuyor. Bu yıl çifte şampiyonluk yaşamak istiyoruz. Takımımızı şampiyonluğa taşıyan antrenörlerimiz; Bayram  Çolak'a, Naim Beriş'e ve Yasin Beriş'e çok teşekkür ediyorum. Takımımıza gruplarda şimdiden başarılar diliyorum." dedi. 

"ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ"
Gruplara kalmaya hak kazandıktan sonra açıklamalarda bulunan Tekspor antrenörleri Bayram Çolak ve Naim Beriş; "U18'ler ligi gerçekten bizim için zor geçti. Banko yeneceğimiz maçları berabere bitirdik. Sadece Bekirpaşaspor'a yenildik. Zor geçecek diye düşündüğümüz müsabakalardan da kolay galibiyetle çıkardık. Her şey düşündüğümüz gibi olmasa da yine de gruplara kalmaya hak kazandık. Bizlere desteklerini esirgemeyen başta kulüp başkanımız Fevzi Çolak'a, yönetim kurulumuza ve sporcu ailelerimize çok teşekkür ediyoruz. Başarımızı grup maçlarında da sürdürmek için elimizden geleni yapacağız." diye konuştular. 

"ÇOK ÜZGÜNÜZ"
Tekspor'a mağlup oldukları müsabakanın ardından konuşan Erenlerspor Sportif Direktörü  Fevzi Çapkınlar; "U18'ler Ligi'nde çok kötü oynamadık ancak kötü sonuçlar aldık. İstediğimiz şey gruplara kalmaktı ama bunu başaramadık. Gruplara gidemediğimiz için çok üzgünüz. Tekspor'u tebrik ediyorum. İnşallah, gruplarda da başarılı olurlar." ifadelerini kullandı. 
 

Kaynak: SERKAN ARUTAN