Sakaryaspor ve Kocaelispor, 6 Şubat'da Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilde büyük yıkıma yol açan deprem sonrası, hazırlık maçı yapılması kararı aldığını duyurdu. 22 Şubat Çarşamba günü Kocaeli Stadyumu'nda oynanması planlanan karşılaşma öncesi Kocaelispor taraftar grubu Hodri Meydan'dan müsakanın oynanmasını doğru bulmadıklarını ve ertelenmesinin uygun olacağını ifade eden bir açıklamada bulundu.

Hodri Meydan'dan yapılan açıklama şu şekilde;

Geçtiğimiz akşam, kulübümüzün açıklamış olduğu Sakaryaspor ile oynanacak hazırlık maçı duyurusuna istinaden dernek olarak bizlerde açıklama yapma gereği duymuş bulunmaktayız.

Öncelikle unutulmamalıdır ki; ülke olarak son derece zor zamanlardan geçtiğimiz bu dönemde, her ne pahasına olursa olsun içerisinde bulunduğumuz şartlar çerçevesinde Hodri Meydan Taraftarlar Derneği olarak bu müsabakanın oynanmasını uygun bulmadığımızı, oynanması istenen bu müsabakanın ileri bir tarihte oynanmasının daha uygun olacağını belirtmek isteriz.

Böyle bir müsabakayı organize etmek yerine, iki kulübün “tüm taraftarlarını” ortak bir organizasyonda buluşturarak hepimizi afet bölgelerine geniş kapsamlı bir organizasyon düzenleyip, depremden zarar gören illerimizde haince ve sinsice hırsızlık yapan yağmacılara karşı mücadele etmeye göndermenizi talep ediyoruz.

Yağmacılara, hırsızlara, hainlere Hodri Meydan!

Saygılarımızla.