Millet İttifakı il başkanları ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destekleyeceklerini açıklayan Zafer Partisi ve Adalet Partisi il başkanlarının katılımıyla dün saat 12.00’de Cumhuriyet Halk Partisi il başkanlığında basın toplantısı düzenlendi. Açıklamada CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent de hazır bulundu. İl başkanları adına açıklamayı CHP İl Başkanı Cengiz Çiçek yaptı. Çiçek, 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerin Cumhurbaşkanlığı bölümü halkın tercihiyle 2. tura kaldığını hatırlattı. 


İNANCIMIZ TAM
Millet İttifakı partileri olarak 15 Mayıs tarihinden itibaren çalışmaları hayata geçirdiklerini ifade eden Çiçek, “Kamuoyunun yakın takipleri dâhilinde olan ülkemizde de ittifaklar çerçevesinde 28 Mayıs’ta seçileceğine inancımız tam olan Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen gelişmeler yaşandı. Bu gelişmelerin başında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 5 oy alarak dikkatleri üzerine çeken Ata İttifakı’nı oluşturan, Zafer Partisi ve Adalet Partisi Liderleri ve mensupları Sayın Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararını güçlü bir içerik ve gerekçelerle ülke kamuoyuyla paylaştılar.” diye konuştu.  


TARİHİ KARAR ÖNEMLİYDİ
Tarihi kararın millet ve devlet için önemli olduğunun altını çizen Çiçek, “Liderlerimiz Türkiye Cumhuriyetimizin karşı karşıya bırakılan sorunları nedeniyle farklılıklarını bir kenara bırakarak “önce ülkemiz, önce milletimiz” diyerek,  artan problemleri çözmek için bir karara vardılar. Bu tarihi karar,  milletimizin ve devletimizin selameti için önemliydi. Çünkü ülkeyi yönetme yeteneğini uzun süre önce kaybeden “tek adam” rejimi ve bu rejimi destekleyen çıkar grupları “ülkemizin ve milletimizin” yaşadığı, bugün artık gerçek manada Türkiye Cumhuriyeti devleti için beka sorunlarına sebep olanlar, günlerini kurtarma derdine düştükleri biliniyor.” ifadelerini kullandı. 

KARAR VER SAKARYA 
Çiçek son olarak şunları söyledi; “Devletin ve Milletin istikbali yerine kendi istikballerini önceleyen anlayışın ülkemize vereceği hiçbir şey kalmamıştır. Sebep oldukları ve halkımızın karşı karşıya bırakıldığı “sosyal ve ekonomik” sorunların kamuoyunda tartışılmasının önüne geçmek için “yalan ve iftira” söylemleriyle ülkemizi ve milletimizi korku iklimiyle yönetme adına devlet ciddiyetinden uzak davranışlarıyla “milletimizin ve devletimizin sorunlarını görmezden geldiler. Vatanlarını seven Sakaryalı hemşehrilerimizin artık bir karar arifesine geldiklerine inanıyorum. 28 Mayıs’ta sandığa gittiklerinde Türkiye Cumhuriyeti için karar verecekler. Sakaryalı seçmenimiz artık Türkiye Cumhuriyeti ve milletimizin huzuru için bir karar vermeli. İnanıyoruz ki, Sakaryalı vatansever milletimiz Türkiye için karar verecek. Karar ver Sakarya.”  Serkan OK