Sakaryalı milli sporcu Necmettin Erbakan Akyüz, Avrupa Wushu Kung Fu Federasyonu'nun Filistin'e verdiği destek nedeniyle kendisini soruşturmaya tabi tuttuğunu duyurdu. Akyüz, Avrupa Wushu Kung Fu Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak kürsüde Filistin bayrağı açması ve Filistin halk oyunu "dabke" dansını sergilemesiyle dikkat çekmişti.

Sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile duruma tepki gösteren Akyüz, federasyonun kendisini madalya ve şampiyonluklarından mahrum bırakmakla tehdit ettiğini belirtti. Federasyonun, "bizim değerlerimize aykırı böyle şeyler" diyerek soruşturma başlattığını açıkladı.

Akyüz, federasyonun tehditlerine sert bir dille karşılık verdi. "Soruşturma açmak, şampiyonlukları almak, ceza vermek... Dünya, Avrupa ne şampiyonluğum varsa elimden alın. Beni bunlarla korkutup geri adım attırabileceğinizi düşünüyorsanız, aklınızı peynir ekmekle yemişsiniz gerçekten. Bebek katillerine karşı yapmış olduğum protestoyu kalkıp, 'bizim değerlerimize aykırı böyle şeyler' diyerek soruşturmak açmak. Senin değerin yok. Ne değeri? Ne vicdan, ne insanlık, ne haysiyet... Hiçbir şey yok sizde. Aşağılıksınız! Aşağılık bile değilsiniz, seviyeniz bile yok sizin. Almazsanız da, ceza vermezseniz de adam değilsiniz ulan! Dünya şampiyonluğundan daha gurur verici bir şekilde taşıyacağım o cezayı" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi