GENİŞ KATILIM

Sakarya Girişimci Kadınlar Derneği’nin (SAKİKAD) dernek binasında gerçekleştirilen Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Nagihan Aygün’ün ev sahipliğini yaptığı geniş katılımlı toplantıya Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Nilgün Akman, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, CHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, CHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Ayşe Nurdan Aydın ve  CHP Sakarya İlçe Kadın Kolları Gönül Yıldız İriş, MHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı ve MHP Sapanca Belediye Meclis Üyesi Elif Saral Uzun, İyi Parti Sakarya İl Kadın Kollarını temsilen katılan Arzu Göksun Akçalışkan ve İyi Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayları Nimet Durahim ve Duygu Acar Oktay,  Kızılay Sakarya İl Kadın Başkanı Leyla Deniz ile çok sayıda kadın temsilci katıldı.

ÖNERİLER ELE ALINDI

Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda SAKİKAD Başkanı Nagihan Aygün’ün gündemini 11 İli sarsan asrın felaketi Kahramanmaraş Depremi sonrasında depremden büyük zarar gören depremzedelerin yaşadığı sorunlar ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı alınacak önlemler oluşturdu. Toplantıda depreme hazırlık çalışmaları ve deprem öncesi imar denetimi gibi öneriler masaya yatırıldı.

Depremzede kadınların iş hayatına ve üretime geri kazandırılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve Partilerin Kadın Kolları ile ortak projelerde iş birliği yapılması kararı alındı.

Depremden etkilenen insanlarda psikolojik ve ruhsal çöküntüler çok sık görüldüğü dile getirilerek bu konuyla ilgili ücretsiz terapi programları ve psikologlarla görüşmeler sağlanması konusunda fikir birliğine varıldı.

SAKİKAD Başkanı Nagihan Aygün katılımcılara toplantıya gösterdikleri ilgi ve ortaya koydukları ortak projeler konularında teşekkür etti.  Başkan Aygün; “Topluma yararlı her türlü projede, omuz omuza, el birliği içindeyiz. Mevzu vatan olunca gerisi teferruattır; siyasi görüş, ideolojik düşünce ve sosyal sınıf gözetmeden hepimiz ortak noktada buluştuk. Güçlü kadınlarımızla depremin yaralarını birlikte saracağız. Deprem Sonrasında depremzede ailelerimiz ilimize geldi el birliği içinde onları yeni sıcak yuvalarına  yerleştirdik. Tek yürek hareket ederek ilk günden bu yana çalışarak yardımlarımızı bölgeye ulaştırdık ve ulaştırmaya devam edeceğiz.” dedi.